ESKİ HABERLER 1 (2005-2010)

KÖYÜMÜZÜN ESKİ HABERLERİ 

  VEFAT

Köyümüz halkından Mehmet EMEKLİ vefat etmiştir, yakınlarına baş sağlığı dileriz.

  Gönderen: 'halil rençber' (15.11.2010)DUYURU

Köylümüz Ramazan KOÇ'un Kızı Tuğba KOÇ, Sait Bey ile Ankara  Eryamanda Grand Park Düğün salonunda 13.11.2010 Cumartesi aşamı düğünlerini yapdılar, Allah mesut etsin. 

Düğün fotografları için tıklayınız...

Hüseyin KOÇ' un gönderdiği resimler için (22.08.2010tıklayınız...    
23.05.2010 Denizli Ramazan KOÇ 'un düğün Resimleri için
tıklayınız.
    DUYURU
PARTİLERİ DEĞİL ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİ OYLUYORUZ. LÜTFEN YAPILAN DEĞİŞİKLERİ OKUYARAK OY VERİNİZ.
       Arkadaşlar referandum gününe kadar siyasi görüş yayınlamayacağım. Çünkü sitemiz ayrıştırıcı değil birleştirişi olsun isterim. Site bilgilendiricide olsun istedim ama bunu kırmadan başaramıyoruz. Sizlerden tek isteğim referandumu parti meselesi olarak görmemeniz,  yapılan değişikliğin içeriğini okumanız ve ülkemizi düşünerek oy vermenizdir. Çünkü düşünen insan için ülke çıkarları parti çıkarlarından önde gelmelidir. Tek yanlı TV kanalından, tek yanlı gazeteleri okuyup kendimizin at gözlüğü ile bakmasının önüne geçip, her görüşten haber izlemeliyiz, gazete okumalıyız ki karşılaştırma yapabilelim. 8- 10 ay sonraki seçimde herkes istediği partiye oy verebilir. Evet diyenlerde Hayır diyenlerde bu ülkenin insanı, dayımız amcamız vs. daha sonra yüz yüze bakamayacağımız söylemlerden uzak duralım.  Allaha emanet olunuz… (25.08.2010)  DUYURU              Bir iki gündür internete girmediğimden ziyaretçi defterine yazılan yazıları yeni gördüm ve sildim. Arkadaşlardan ricam referandumda oylanacak maddelerin içeriği ile ilgili, karşı kişilere sataşmadan söz hakkı vermeden neden evet veya hayır diyeceklerini yazarlarsa sevinirim. Bu referandum ne parti nede belediye meselesidir. Ülke meselesi olduğu bilinciyle partileri belediyeleri ve kişileri karıştırılmadan içi dolu insanları bilgilendirici, seviyeli yazılar yazılmasını rica ediyorum. Aksi davranıştakilerin yazıları ve üyelikleri silinecektir. (21.08.2010)
DUYURU
İsim : Habil SANCAKTAROĞLU
Email : sancaktaroglu_habil@hotmail.com
Konu : Ebe Gülsüm Hanım
Mesaj : Ordu ili Gölköy İlçesi Yuvapınar Köyünden köyünüze 1976-78 yıllarda atanan köyümüzün ebesi Gülsüm Yıldırım''a(kızlık soyadı) yıllardır ulaşamadık. Şimdi emekli olduğunu tahmin ediyoruz. Ben Ordu ili gülyalı ilçesiinde sınıf öğretmenliği yapmakta olan ve ebe hanımın o zamanki ev sahibinin oğluyum annem yaşlı kadın ve ona ulaşmamı çok istiyor. Eğer ona ulaşır adımı verirseniz umarım hatırlar ve bağlantı kurmuş oluruz. Şimdiden teşekkürler... Sağlıcakla kalın.


DUYURU
Köylümüz Dede KARACOR oğlu Yavuz KARACOR Cinde İthalat ve İhracat bürosu açmıştır. Cinden bir ürün veya fiyat araştırması yapmak istiyen köylülerimize duyurulur.

KARACOR IMPORT & EXPORT * GUANGZHOU-CHINA
MR. Yavuz Karaçor ( 刘德 )
GSM: +86
134 504 53062
yavuz@karacor.com
http://www.karacor.com/
 SON DAKİKA HABERLERİ1.       KÖyümüz askerkerinin yerleri belli oldu ve görev yerlerine giddiler.
Murat GÖRDÜ ( Isparta, Piyade Komando)
Mehmet KIZILKAYA ( Ankara, Muhabere )
Murat KARAKAŞ ( İzmir Ulaştırma )
Murat SOLMAZ ( Tokat Piyade )
2.       Köyümüz çiftcileri mozot gübre desdeklemelerini aldı.3.       Köyümüzde maden aramasında 200m kadar derine inildi ama bir netiçe alınamadı, sondaja son verildi, Başka köylrdede devam ediliyor.4.        Köyümüze bir hafratır bol bol yagmur yagıyor.
Gönderen:  
Mahmut AKGÜN (27.02.2010)
 28 Ocak 2010 sabahı köyümüze kar yagmıştır, tatile gelenlerden kar özlemi çekenler memnun olmuştur.
              Rahmetli Yahya SARIÇİÇEK ve Perihan SARIÇİÇEK' in kızı 30-31 Ocak tarihinde düğünü olmuş ve Başmakcıya gelin gitmiştir.
Yahya SARIÇİÇEK'in gönderdigi fotograflar için tıklayınız...
Gönderen: Yahya SARIÇİÇEK (01.02.2010)            Köyümüz halkından Ahmet ÇETİNKAYA vefat etti.. Çocuklarına ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz... Allah rahmet eylesin. Gönderen:  Halil RENÇBER (13.01.2010)                        Köyümüz halkından Ali Çetinkaya vefat etti yakınlarına baş sağlığı dileriz.  Gönderen:  Halil RENÇBER (07.01.2010)
 
            Burdur da acemi birliğini yapan Ersin Karaçor un usta birliği Şırnak a çıktı kendisine hayırlı tezkereler.
Gönderen:  
Halil RENÇBER (05.01.2010)         

            Köyümüz halkından Hakkı Karaçor'un babası Süleyman Karaçor bu gün erken saatlerde hakkın rahmetine kavuştu yakınlarına baş sağlığı dileriz. Gönderen:  
Halil RENÇBER (30.12.2009)
      
         Yılbaşından sonra köyümüz ve madenler arasında kömür araması yapılacak. Uydu görüntülerine göre köylümüz Musa AY ın tarlada kömür olduğu iddia ediliyor ve hazırlıklar başladı inşallah Baraklı için hayırlı olur.Gönderen:  Halil RENÇBER (05.01.2010)
          Rahmetli Azmi YILMAN oğlu İbrahim yılman 30 11 2009 tarihinde denizli Sarayköy ilçesinde trafik kazası geçirmiştir he hangi bir şey yoktur, maddi hasar olmuştur geçmiş olsun.
Gönderen:  Halil ÇİÇEK  18.12.2009         Köyümüz sakinlerinden Abdullah DUMAN oğlu Recep DUMANIN 11 12 2009 da Sökede kına gecesi olup 13.12.2009 tarihinde Sarmaşık düğün salonunda 2 ile 4 arası eğlence olacaktır. Tüm köylülerimiz davetlidir.       
Gönderen:  ihlas pazarlama büro müdürü  İBRAHİM YILMAN (07.12.2009)
   DUYURU
Köylümüz Ramazan RENÇBERİN oğlu Halil RENÇBER Bütün Baraklıları bu hafta sonu yapacağı düğününe davet etmektedir.

DUYURU
Bütün baraklı köylülerimizin yeni yılını kutlar 2010 yılının tüm köylülerimize hayat boyunca sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temennisiyle.... İsmail Hakkı KOÇ
DUYURU
Köyümüzün imamı Mustafa CEYLAN'nın 05 12 2009 tarihinde Sandıklı'nın Barak Damları köyünde düğünü vardır. Bütün  köylülerimiz davetlidir. Köylülerimize duyurulur.
 
DUYURU
Köylümüz İzzet KOÇ'un oğulları Harun ve Emrah KOÇ eski köydeki kahvehaneyi açmışlardır bilardo ve çeşitli oyunlar ile faliyete başlamıştır kendilerine hayırlı işler dileriz.
Halil RENÇBER  (16.09.2009)
KÖYÜMÜZDEN BU SENE ÜNİVERSİTE YE GİDİCEK OLANLAR
(1) Şahin SERTTAŞ: Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Siyasal Bilimler
(2) Mehmet CİRİT Nevşehir Üniversitesi Biyoloji
(3) Gizem AKÇOR Odtü İngilizce Öğretmeni
(4) Şeyma Koç Pamukkale Üniversitesi İktisat-İşletme
(5) Nurcan SARIASLAN Pamukkale Üniversitesi İktisat-İşletme
(6) Özge TAŞ Isparta Süleymen Demirel Üniversitesi Bilgisayar Müh.
(7) Hamit KIZILKAYA Gümüşhane Üniversitesi İşletme Bölümü 
 Bu  öğrencilerin başarılarının devamını getirmelerini dileriz.
Halil RENÇBER  (16.09.2009)

 
VEFAT
Köyümüzün  sevilen kişisi Abdil KOÇ amça cumartesi sahurdan sonra kalp kirizi geçirerek hakkın rahmetine kavuşmuştur, mekanı cennet olsun Allah rahmet eylesin, yakınlarına Allah sabır versin. (06.09.2009)

VEFAT
Köylümüz Hacıamat'ın oğlu Emin ÇİÇEK'ın en küçük kızları izmirde vefat etmiştir. Annesine Babasına ve yakınlarına Allah sabır versin, Başsağlığı dileriz. (15.08.2009)
Gönderen       : halil RENÇBER
Gönd. Tarihi  : 04.08.2009
Haber             : 1. Hacıali KARAÇOR’un oğlu Süleyman KARAÇOR iki gün önce ailesi ile beraber taksisi ile kaza yaptı, Allaha şükür kimseye bir şey olmadı. Geçmiş olsun.
                     2. Ramazan KARATOPÇU ve Hasan KARATOPÇU'nun annesi Keziban KARATOPÇU hakkın rahmetine kavuşmuştur yakınlarına baş sağlığı dileriz.
  
DUYURU Gönderen: Halil RENÇBER
Tarih : 03.08.2009
DUYURU : Bitlis’te öğretmen olarak görevini yapan Halil CAN’ın oğlu Orhan CAN'ın bu ayın 12 ve 13 ünde düğünü vardır duyurulur.
DUYURU
2 Ağustos 2009 pazar günü köylümüz Ümit YILDIRIM'ın oğlu Furkan’ın sünnet düğünü vardır, bütün köylülerimize duyurulur.
Gönderen: Ramazan KOÇ(28.07.2009)
  

ÖNEMLE DUYURULUR
Sitemize haber gönderen Birgi arkadaşımızın kendince mazeretlerinden dolayı 4–5 aydır haber gönderememesinden dolayı sitemizin güncel haberlerin yayınlanmasında aksaklıklar olmaktadır. Baraklı Köyümüzün dışındaki köylülerimize daha iyi hizmet edebilmek, güncel haber ihtiyacını karşılamak için köyümüzden interneti olan ve siteye düzenli olarak gönüllü haber gönderebilecek, siteye yorum ve fikirleri ile katkıda bulunabilecek arkadaşlar benimle irtibata geçerlerse sevinirim.
Email:
i.hk@mynet.com
Tel: 0 505 3913276 ( Öğrt. Hattı)

Ayrıca benim bütün site ziyaretçilerinden ricam siteye fikirlerinizle, yazı, resim vb şeylerle katkıda bulunmanızdır. Sitenin yayınını ben yapıyorum ama site bütün köyümüzündür, sizlerden gelecek bütün önerilere açığız. Şuan  sitemize 253 kişi üye oldu. Günde ortalama 80-100 kişi sitemizi ziyaret etmektedir. Site kurulduğundan bu yana ziyaretçi sayımız 243315 kişi olmuştur. Sitemiz 05.06.2005 tarihinden bu yana yayındadır
(28.08.2009)

 
Ramazan’ı bitiriyoruz, nihayeti olan Ramazan bayramı geliyor. Sabah erkenden kalkıp, abdestlerimizi alıp bayram namazı için caminin yolunu tutacağız. Namazdan sonra büyüklerimizin ellerini öpeceğiz. Aylardır belki de yıllardır birbirini görmeyenler birbirini bayram münasebeti ile görecekler, hal hatır sorulacaklar. Eski günler yat edecekler. Mezarlık ziyaretleri yapılacak. Dost ve akrabalar birbirlerini ziyaret edecek aradaki bağlar kuvvetlenecek. Barış Manço’nun dediği gibi: “Bugün bayram, erken kalkın çocuklar, giyelim en güzel giysileri, elimizde taze kır çiçekleri, üzmeyelim bugün annemizi…” Ne güzel bir şey bayrama erişmiş olabilmek.

Bu bayramın milletimiz, ülkemiz ve tüm İslam alemi adına hayırlara vesile olmasını diliyor, büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. Köyde görüşme dileği ile Kalın sağlıcakla…

 DUYURU
Köyümüzden haberler neden yenilenmiyor diye soranlara duyurulur;
Köyümüzden güncel haberleri site yayına geçtiğinden bu güne, çok sayıda kırıcı eleştirilere rağmen aksatmadan bize gönderip Baraklı dışındaki köylülerimizin haber almasını sağlayan Birgi DAŞMAN kardeşimiz bazı sebeplerden dolayı aşağı yukarı iki aydır haber göndermemektedir. Ama köyden gönüllü bu haber işini yapacak birisini ayarlamaya çalışacağını söyledi. Köylülerimize duyurulur.(21.06.2009)

İsim : Halil RENÇBER
Tarih : 01.08.2009
Haber : köyümüz askerlerinin usta birlikleri açıklandı. Süleyman TOKMAK Hakkari, Murat DOĞAN Ankara, Fatih RENÇBER Marmaris, Recep GÖREN Antalya, Samet ÇİCEK Kıbrıs. bütün askerlerimize hayırlı tezkereler dileriz.İsim    : Halil RENÇBER
Tarih : 20/07/2009
Mesaj : Köylümüz  Hüseyin CİRİT vefat etmiştir yakınlarına baş sağlığı dileriz.

İsim : Halil Rençber
Tarih : 20/07/2009
Mesaj : 31 temmuz 1..2 ağustosta ilçemiz evciler de süt festivali başlıyor 1.günmehter marşı akşam ise bazı tanınmamış kişilerin konseri 2.gün ahmet koaran konseri ve 3. gün akşam 22:00 da ise orhan hakalmazın konseri vardır bütün köylülerimizi bekliyoruz.

Kişi : Halil RENÇBER
Tarih : 18/07/2009

Mesaj : Köyümüzün çocukları tarafından atılan torpil mezarlığı yaktı itfaiye geldi ama rüzgar olduğu için söndürülemedi ağaçların bazıları yandı.
İsim : Halil Rençber
Tarih : 10.07.2009
Mesaj : Bu ayın sonunda ilçemiz evciler de süt festivali vardır orhan hakalmaz ve 2 tana daha sanatçı gelecekmiş.

Gönderen: Halil REÇBER
Haber : 06.07.2009
Haber : Arpa ve buğdaylar alınmaktadır, kimyonlar yolunuyor, şu anda köyümüzde tek biçer ile biçime devam edilmektedir. Dün akşam köye yağmur yağdı, bugün öğleye kadar biçim yapılamadı. Vatandaş kimyonları potoz yapmaya devam ediyor, bir kısım vatandaşlar kimyon yolmasına devam ediyor, vatandaşlar arpa buğday ve kimyon hasatından memnun ama fiyatların düşük olduğu söyleniyor. Arpa 3.50, Buğday 4.50, Kimyon 3 tl civarında. Köyümüz halkından Hüseyin CİRİT hastaneye kaldırıldı, Allah şifalar versin.

 DUYURU
28.06.2009 Pazar günü Aydın Umurlu ilçesinde Hasan Demirelin Kızı Sultan ile Damadı Derya'nın oğullarının sünnet düğünü yapıldı. Hayırlı Olsun Allah düğünlerini göstersin. Fotoğraflar için Tıklayınız...DUYURU
Kişi      :RAMAZAN KARAÇOR
Konu   :Sünnet Düğünü
Tarih   :13/07/2009 Mesaj  : Ben Ramazan KARAÇOR(Ramazan oğlu), 02.08.2009 tarihinde Oğullarımız Alperen ve Oğuzhan KARAÇOR'un sünnet düğünlerini Afyonkarahisar daki evimizde yapacağız sizi ve tüm Baraklı köyü halkını bekleriz.  Selam ve Dua ile  ...                         
DUYURU
Kişi: ademöztürk
Email : oztadem@hotmail.com
Tarih : 06/07/2009
Mesaj : Okul arkadaşım recep kocabaş ısparta da öğretmen telefon numarasına ulaşmak istiyorum selamlar. 
DUYURU
Nazillide ikamet eden Köylümüz Yami ARSLAN'nın eşi Gülten ARSLAN hakkın rahmetine kavuşmuştur, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.(27.06.2009) 
DUYURU
"Baraklı Köyünde  24 Temmuz 2009 cuma günü Nazillide ikamet eden Ömer ÖZCAN’nın oğlu Süleyman ÖZCAN’nın mevlüdlü sünnet merasimi olacak bütün Baraklılı köylülerimiz davetlidir.
DUYURU
Abdil KOÇ'un oğlu Astsubay Ramazan KOÇ un  oğlu Erdem KOÇ girdigi sinavda kara deniz ve hava askeri liselereinin ücünüde kazanmistir. Basarilarinin devamini diler tebrik ederiz. 

Sayısı Sonuç
HKK 88,032 002199 51613 KAZANDINIZ
KKK 88,032 002188 52957 KAZANDINIZ
DKK 88,032 002148 50961 KAZANDINIZ
KAZANAN ADAYLAR 2 NCİ AŞAMA SINAVLARINA KATILMAYA HAK KAZANMIŞLARDIR
DUYURU
Hasan DEMİREL'in kızı Sultan'nın oğlunun AYDIN Umurluda sünet düğünleri vardır. 27 Haziranda cumartesi kına, pazar günü mevlüt vardır. Bütün köylülerimiz davetlidir.
  
DUYURU
Osman DAŞMAN kızı Fatma DAŞMAN ve Mustafa ÖZCAN oğlu İskender ÖZCAN'nın 8 Haziran pazartesi saat 14 de Çatalçeşme nikah salonunda Denizlide nikahları, 25-26 temmuz 2009 da da baraklı köyünde düğünleri vardır bütün köylümüz davetlidir, çifte mutluluklar dileriz.
DUYURU
Gönderen: İsmail ÇİRİT
Denizli Erbakır Fen lisesi ile Erbakır A.Ş tarafından ortaklaşa düzenlenen ve 18 Nisan 2009 tarihinde yapılan ‘İlköğretim okulları 3.ATATÜRK MATEMATİK OLİMPİYATI’NDA ABC DERGİSİ DERSHANESİ OLARAK DENİZLİ 2.Sİ OLAN ÖĞRENCİMİZ A. KÜBRA TAŞ’I KUTLUYORUZ
HABER
1.         Aydın Emniyet Müdürlügü'nde polis olarak çalışmakta olan Teyzeoğlum Ömer CİRİT, Emeklilik hizmet yılını doldurmuş olup, emekli olmak için dilekçesini vermiştir. Kendisine bundan sonraki hayatında başarılar diler, sağlıklı, hayırlı bir ömür dileriz.
 1. İzmir  Bornova Kars Halil Atilla İlköğretim Okulu Müdürü   Sait ÖZCAN'ın oğlu Her hafta TRT-1 de Haber saatinden sonra Türk sanat müziği konser proğramı olan "Akşam Sefası" adlı proğramda solist olarak çalışmaktadır. 05.04.2009  Birgi DAŞMAN
 

 DUYURU
Köylümüz Gabil KOÇ'un yiyeni Ramazan KOÇ'un oğlu Orhan KOÇ hava Astsubayı olarak Eskişehirde göreve başlamıştır. Tebrik eder, görevinde başarılar dileriz?

Burhan KOÇ oğlu Muzaffer KOÇ yıllık izine ayrılmıştır 22 Mayıs da köydedir.

DUYURU
6-7 Haziran 2009 Tarihinde İbrahim SARIÇİÇEK kızı Yasemin SARIÇİÇEK'in Dazkırıda dügünü var bütün köy halkı davetlidir.

DUYURU


Köylümüz Bakkal İzzet DAŞMAN'nın oğlu Ahmet Daşman MUĞLA Bodrum Turgutreis'den evleniyor. 01.05.2009 Cuma Turgutreis'de düğün, 02.05.2009 Cumartesi Baraklı köyünde kına gecesi, 03.05.2009 Pazar Baraklı köyünde düğün vardır, köylülerimize duyurulur ve çifte ömür boyu mutluluklar dileriz.
  
DUYURU

Köylümüz Bakkal Teymen KOCABAŞ'nın oğlu Yunus KOCABAŞ  DENİZLİ'den evleniyor. 
(09-10).05.2009 Cumartesi-Pazar ğünleri köyümüzde düğünleri vardır, köylülerimize duyurulur ve çifte ömür boyu mutluluklar dileriz.
 29.03.2009 BARAKLI KÖYÜ MUHTARLIK SEÇİM SONUÇLARI
Emin AY.........................192
Osman DAŞMAN............179
Abdullah KARATOPCU.....81
Köyümüz için Hayırlı olsun...
 1- Şimdiye kadar muhtarların özel yaşantısı ile ilgili ve seçimlerle ilgili asla yazı yazmadım. Site yöneticimizde bu konuda hassastır.Seçime Amcam Osman DAŞMAN'nın girmesine rağmen onunla ve diğer arkadaşlarla ilgili bir satır bile yazım olmadı. Ama bugün içimden yazmak geldi ise de burası bir köyün ortak malı haline gelen site olduğu için yine de bazı şeyleri açıkça yazamam. Küskünlük ve kırgınlık, haset olacak.İnsan bugün kötü dediği şeye,  yarın aman diyebiliyor.
             Öncelikle Muhtarlık seçim sonuçları çekişmeli bir o kadar hararetli idi. En sevindirici yanı kazasız belasız atlatıldı.Tabi ki biz biliyoruz ki dedikodular bir daha ki seçime kadar sürüp gidecektir.  
1020 Nolu Sandık
Seçmen Sayısı:252
Emin AY:95
Osman DAŞMAN 94
Abdullah KARATOPÇU:40

1021 Nolu Sandık:
Seçmen Sayısı: 238
Emin AY:96
Osman DAŞMAN:85
Abdullah KARATOPÇU:43


 Sonuçlar,Köyümüze hayırlı olsun,kaybedenlere ve kendimize de geçmiş olsun. Kazasız belasız bir seçim geçirdiğimiz çin de Allah'ımza hamd olsun.
 
2- Diğer Köyler ise...Bostancı da seçim muhtar adaysız başladı. Aday olan olmamış.Altınova da Çok iddialı bir seçim geçti.Akşamı zafer çığlıkları ve havai fişekler atıldı. Bizim köyde bu taşkınlık olmadı.Madenlerde kavgalı  tartışmalı,olaylar yaşanmış.
 
3- İlçeler: Dinar 'da seçimi Mustafa TARLACI kaybetti.Sanayici İş adamı ,Saffet ACAR farklı kazandı. Dazkırı 'da öyle.
MHP kazandı.Evciler de AKP 45.8 oy oranı ile  aldı.CHP:36,8 oy alabildi.4. Kez Gökçek Belediye Başkanlığını kazanan AKP den Ramazan  ÖZKAN  farklı bir üstünlükle kazanmış.
4- Köy hararetli seçimi atlattıktan sonra, herkes işine gücüne dönecek...bu sefer de tarla takka, düğün maratonları başlayacak.Abdullah Karaçor'un ,İzzet Daşman'ın Teğmen KOCABAŞ'ın , Osman KOCABAŞ ın Kızının ,Dazkırı Da İbrahim SARIÇİÇEK in Kızının...
Bu düğünlerin tarihi geldikçe bildireceğiz. Kendileri de bize bildirirse seviniriz.Teğmen KOCABAŞ'ın oğlunun düğün 9-10 Mayıs..
 
                                                                            30.03.2009
                                                                         BİRGİ DAŞMAN

 

 OGLUMUZ RAMAZAN KARACOR'UN DUGUNU'NE BUTUN KOY HALKIMIZ HEMSEHRILERIMIZ HISIM AKRABAMIZ DAVETLIDIR TARIH:11-12/NISAN/2009
BABASI: ABDULLAH KARACOR

 
 1.  Köyümüzde hakkın rahmetine kavuşanlardan... Döndü YILDIZ, Bülbüllerin Azime, Emekli Polis Süleyman ÖZCAN, Çiyanların Hacıali'nin hanımı Necip CAN'ın Kızı Müzeyyen KARAÇOR 'da geçen hafta vefat etti. Ardarda gelen vefatlar üzdü. Merhum ve Merhumelere Allah'tan gani gani rahmet diliyoruz. Cumartesi günü  de Hacıali KARAÇOR eşinin kabir kazanları için yemek yedirdi.
 2. Yine bir üzücü kaza haberi...
  Burdur Bucak'ta polis memurluğu yapan Yorgancı Şaban'ın Oğlu İsmail KARAÇOR ve ailesi  elim bir trafik kazası geçirmişlerdir. Kendisinin vücudunda kırıklar olduğu eşinin de ağır yaralı olduğu bildirildi. İnşallah tez zamanda sağlıklarına kavuşurlar. Isparta Devlet Hastanesi'nde yattığı bildirildi.
 3. Köyde muhtarlık heyacanı sürüyor. Temennimiz İnsanların dostça yarışıp, seçimden hayırlısı kim ise onun çıkması.
  Üç muhtar adayının  üçü de iddialı... Ama yeter artık demenin zamanı. Biz muhtar olocakların  kendi menfatini değil,  seçilen adamın köye hizmetini bekleriz...
 4. Köye bekar bir imam geleceğini duyduk. Köye bakmış ve beğenmiş.
 5. Köyün ortak kullanımında olan mera ve sulamaların kullanımından doğan bulaşıcı verem hastalığı için ineklerde genel bir hastalık tarama çalışması başlatılacağı söylendi.
 6. Yağışlar bu yıl çiftçimizin yüzünü güldürüyor. Mahsuller şimdilik çok güzel .Çekirdek ekimi bu yıl azaldı. Kimyon ekimi arttı. Herkes kimyona yöneldi. Bir taraftan ceviz dikimi başladı...
   
  Dileğimiz seçimlerin kavgasız, gürültüsüz barış ortamında geçmesi...
                                                                                     
                                                                                               Herkese selamlar
                                                   15.03.2009    BİRGİ DAŞMAN  
   ESKİ HABERLER için tıklayın...     
 
 1. (Büllü Eniştem) Hüseyin CİRİT Ege Üniversitesi Genel Cerrahi bölümünde bağırsak problemlerinden dolayı yatmaktadır.Yanında şuan için refakatçi Denizli ABC dershanesi kurucu müdürü oğlu İsmail CİRİT kalmaktadır. Dost ve akrabalarından kucak dolusu selam. Acil Şifalar dileriz...
 2. Çiyanların Hacı Ali KARAÇOR un Eşi Necip CAN'ın kızı da Denizli Devlet Hastahanesinde yatmaktadır. Buradan kendisne acil şifalar dileriz.
 3. Emekli Polis Süleyman ÖZCAN 'ın Çocukları Ömer ve Önder babalarının yerinin yemeğini yedirdiler Allah kabul etsin deriz.
 4. Köyde ocak sonu -şubat başı  çiçek açan çağlalar şu son yağan karın etkisiyle soldu. Aslında soğukların devam etmesi bir çok uyanmaya çalışan ağaçları yeniden uyuttu. Bol yağışlı geçen kış ardı arkası kesilmeyen kar ve yağmurlar şimdilik ekinleri coşturdu. Mahsuller Çok güzel..
 5. Ahmet DAŞMAN ın düğünü mayıs başında olacağı söylendi. Askerlerimiz gelmeye başladı.
 6. Tarımsal desteklemeler; gübre ve mazotun da bu hafta pazartesinden itibaren  Türkiye genelinde verilmeye başlanacağı  başbakan tarafından açıklandı. Köyde Damlama sulamaya ilgi giderek artıyor. Veysel ÜNAL ve Çiyanların Hüseyin KARAÇOR  ortaklaşa ceviz dikimi yapıp etrafını çevireceklermiş. Bahçe tarımına geçmek tarımda çeşitliliği artırmak gerek.
 7. Muhtarlık gezilerileri oy toplama yarışları devam ediyor. Kendi Çapında herkes iddialı. Site yöneticimize; köylülerimizden yeni seçilecek muhtardan beklentileri neler olabilir  diye bir istek ,anket ,forum sayfası açabileceğimizi belirttim. Kimi Muhtar olarak görmek istersininiz, diye bir anket sayfası olsa;objektiflikten uzaklaşılacğı endişesiyle buna girişmedik. Adam durur durur oy kullanır...Farklı bilgisayarlardan oy yollar vs...
                                                  hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun...Hoşçakalınız.   

                                                                            21.02.2009    BİRGİ DAŞMAN  
 ESKİ HABERLER için tıklayın...     

 DUYURU :AMCAM VELİ AKDENİZ 29 01 2009 TARİHİNDE HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞTUR 30 01 2009 CUMA NAMAZINA MÜTAKİP DEFNEDİLMİŞTİR ALLAHTAN BOL RAHMET DİLER KEDERLİ AİLESİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM. HALİL AKDENİZ
Resim için tıklayın

 
 1. Üzücü bir vefat haberi   Melek ÖZCAN 'ın eşi Ömer ve Önder ÖZCAN Babaları Çallıoğlu'nun Oğlu Emekli Polis Memuru Süleyman ÖZCAN Ankara da hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenaze defin işleri tam olarak ne zaman olur bilmiyorum. Cenaze Bugün gelir. Kendisine Allah’tan rahmet Kederli ailesine başsağlığı dileriz.
 2. (Büllü)  Hüseyin CİRİT Aydın Devlet hastahanesinde yatmaktadır. Kendisine ve ailesine Acil şifalar dileriz.
 3.  Hava Astsubay İlyas CİRİT emekli olmuştur. Denizli'ye yerleşen arkadaşımıza bundan sonraki yaşamında başarılar dileriz.
 4. Köyde halen daha telefonlardaki bazı arızalar devam etmektedir. Bu arada mevsim gayet yağışlı bereketli... Köyde ceviz ekecek kişiler artıyor, Tarımda farklı ürünleri deneme başladı. Bu ara geçen hafta fiy desteklemesi verildi. Mazot ve gübre desteği yolda.
   
                                                                                                     10.02.2009 BİRGİ DAŞMAN
 KÖYDEN KAR RESİMLERİ tıklayınız...

Gönderenler: 'selim karaçor' mailto:selimkaracor@gmail.comom 30,01,2009

Gönderenler : 'MUHAMMET KOYUN' <muhammetkoyun@hotmail.com>  31,01,2009 

 
 1.  23-24 Ocak Hacı Ali KARAÇOR'un Kızı Evcilere gelin gitti.Düğünlerin arkası Mart sonu ve nisanda başlıyor. Yabancı gelinler gelmeye devam ediyor. Ahmet DAŞMAN Bodrum Turgutreisten, Yunus KOCABAŞ Denizli'den, Ramazan KARAÇOR Ağridan evlenecekler. Nisan gibi bu düğünler başlayacağı bildirildi.
 2.  Bu arada  askerlerimiz de  gelmeye başladı.
 3. 28 Ocakta gece saat 22.30 sıralarında Afyon- Çardak arası etkili bir kar yağışı oldu. Sulu ve iri iri yağan kar insanları sokağa döktü. Çiftçilerimizi sevindirdi. Dinar ve çevresi  Köyümüz de yollar kapandı. Su ve elektrik kesintisi yaşandı. Halen elektik kesintisinin sürdüğü telefonların çalışmadığı ağaçların kırıldığı, tel ve elektrik hatlarının koptuğu belirtildi. Afyon merkez ve Dinar da da uzun süreli elektirik kesintisi yaşandı. Köye bir kaç gün daha elektiriğin gelmeyeceği bildirildi. Hayvanlar elle sağılmaya kar suları ile inek sulama gibi yöntemlerle sıkıntılar aşılmaya çalışılıyor.
 4. Üzücü bir vefat haberi:
  Recep ve Musa- Sultan ,Esma  AKDENİZ 'in Babaları  Veli Hocaların Veli AKDENİZ Uzun süredir tedavi gördüğü Ankara'da vefat etti. Cenazesi Köye getirildi. Yarın  öğle defnedilecek.
  Allah 'tan kederli ailesine sabır ve başsağliğı, merhuma rahmet diliyoruz.
                                                                                 30.01.2009  BİRGİ DAŞMAN
         Köyümüz sakinlerinden Veli AKDENİZ vefat etmiş, 30 ocak öğle namazından sonra defnedilecekmiş. ALLAH rahmet eylesin. Ayrıca köyde kar yagışından dolayı elektrikler kesik sular yokmuş, direkler yıkılmış deniliyor.  Bir hafta falan gelmeyecegi söyleniyor.

Haber :
Abdullah KOYUN   Email : ahkbaha@windowslive.com    29.01.2009 
 1- Bir Vefat Haberi
Yusuf, Mehmet, Hüseyin YILDIZLARIN annesi Döndü YILDIZ,hakkın rahmetine kavuşmuştur.Yalnız yaşayan Döndü teyze bugün akşama yakın defnedilmiştir.Allah gani rahmet eylesin.
          2-Ercan'ın  TAŞ 'ın düğün coşkulu bir şekilde mutlu sonla  bitti.Ercan'ın Şansına hava gayet güzeldi.Kına da da  yumuşak bir hava vardı.Havaii fişekler halaylar....lorki lorki ile devam etti.Ağrı'lı aieler de coştu. Millet baya da soğuğa rağmen meraklısına deyip doluşmuştu.
     Uzun zamandır oyunlarını özlediğimiz Kocaalinin Mahmut GÜNGÖR ve abisi Bilal Çavuş  döktürdüler.
Ercan gelinle dansını etti Kınası yakıldı .Gençlere mutluluklar dileriz..
 
         3-Köye en kısa zamanda yeni imam ataması yapılacakmış.İnşallah bu geleni darıltmazlar kaçırmazlar...Ocak 15 ine kadar geleceği söyleniyor.
 
         4-Kış şartları bastırdı. Şiddetli don ve kuru ayaz var.Yağışlar şimdilik güzel.
            Herkese selamlar
                                                                           (30.12.2008)

 Köyümüzde arife günü kabir ziyareti sonrası çoluk cocuk ve köy dışından gelenler çocuklaıyla birlikte fidan dikmeye yardımcı olabilmek amacıyla oradaydılar. Çam fidanı ve badem tohumları dikildi inşallah  tutar ve köyümüze güzel bir görüntü ve hoş bir esinti katar. Biz görevimizi yaptık köyde kalanların koruması dileğiyle.

MUHAMMET KOYUN
05553028892
05067297900
mutek2000@ekolay.net

FİDAN DİKİM FOTOGRAFLARI tıklayın...

                                           DUYURU
     
Değerli köylülerimize selam ve sevgilerimi sunarım, bir ilanı duyurmak istiiyorum. Türkiye geneli TEİAŞ (Türkiye Elektri Üretim İletim AŞ) 130 Elektrik 13 elektronik 26 inşat teknisyeni elamanı alacaktır aranan şartlar Eml TEKNİK LİSE Anadolu meslek cok proğamlı liselerin bölümlerinden mezun olmak ve kpss 2008 sınavından 60 puan üstü almak ilğilenlerin 18 aralık itibarı ile 15 gün içerisinde genel müdürlüğe müracatını yapsınlar selam ve sevğiler. Deteylı bilği için 0535 4113057 telefonumu arayabilirsiniz.     
           
TEİAŞa alınacak elemanlaın 6 elektrikci, 4 elektronikci, 3 inşaat teknisyeni TEİAŞ 20 DENİZLİ GRUP MÜDÜRLÜĞÜ Bünyesine alınacak. Tablocu işletme trafo bakım şalt sahası yüksek gerilim kapalı şalt 31,5 15,8 bölümlerde görev verilecek ilgilenlerin en yakın İŞ KUR ŞUBE VEYA MÜDÜRLÜĞE Müracat etsin.selamlar.
                                                                                                                                 24.12.2008 Sait ARI / DENİZLİ
Tüm köylülerimi selamlayarak başlıyorum.İsmail KOÇ arkadaşımız sitenin formatında değişiklikler yaparak güzelleştirmeye devam ediyor.
 1.  Köyümüze yeni 2 tane daha gelin...Veli ÇELİK'in ön ayak olduğu Doğu'dan gelin alma geleneğine iki gelin daha eklendi. Çiyanların Abdullah'ın Küçük oğlu; Ramazan KARAÇOR abisi Mehmet'in hanımının küçüğü ile nişanlanmış, (Koreş'in)Nazim TAŞ'ın oğlu Ercan 'da Ağrı'dan gelin getirdi. Toplam Ağrıdan gelen gelin sayısı 5 oldu.
 2. Çiyanların Hacıali KARAÇOR'un Kızı Şöhret, Evcilerden bir genç ile  nişanlandı.
 3. (Koreş'in)Nazim TAŞ'ın oğlu Ercan'ın düğünü bu hafta yapılacakmış.
 4. İlk Kar yağışı Dün oldu. Havalar baya soğudu.Kar gece 20.00 saatlerinde oldu. Sabahta atıştırdığı halde birikme olmadı. Halen arada yağmaya devam ediyor.
 5. Köyde Muhtar ve azalarla ilgili haberlerimde kasıtlı dedikodu yapılıyor. Ben kimsenin azası kesin olarak şu demedim ki; Haberin başında da duyduklarım ve bilgi amaçlıdır dedim . Osman DAŞMAN 'ın azalarından Allah aşkına Ahmet ÇETİNKAYA'nın adı geçiyor mu da köyde böyle laf çıkarıyorlar anlamıyorum. Azaların adı değişebilir Kesinlik yok. Hatta sandıktan en çok kimin adı çıkarsa aza ve muhtar odur . Aza olarak illa ki adı geçmesi gerekmez.
 6. Eskişehir ve Afyon Dinar -çevre Köyleri Afşar ve Dombay tarafında 300- 350 metre derinliklerde 1 milyar ton a yakın 15 m yükseklikte zengin kömür rezervinin olduğu MTA tarafından tespit edilmiş.2009 da Çalışmalarına başlanacağı belirtiliyor.(kaynak.22.12.2008 Tarihli Zaman Gazetesi  )
   
  Selam ve Dua ile                                              (25.12.2008)
 
 1. Hacılarımız Kutsal topraklardan döndü. Allah hacılık görevlerini ifa eden hacılarımızın ibadetlerini kabul etsin, hayırlı olsun dileklerimizi sunarız. Mehmet KIZILKAYA ve Eşi (jandarma) 19.12.2008 günü döndü. Bunlardan önce hac ve umre için giden 3 hacımız Mehmet KIZILKAYA, Eşi ve Nurife KOCABAŞ' ta bu hacılarımızdan önce dönmüşlerdi.
 2. Köy muhtarımız Abdullah KARATOPÇU aldığım bir habere göre bir kaç gün önce Denizli 'de arabası ile kaza etmiş, kaza da arabasında maddi hasar oluşurken, kendisi kazayı hafif atlatmış, şu an için ayakta dolaşabildiğini duydum. Sağlığı iyi. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi sunarız.
 3. 2008 yılı Fiy ve mazot destekleri listesi köy kahvesinde askıda. Bu desteklemelerin ne zaman verileceği henüz belli değil. 2009 yılı için de Hayvan adedi başına 300 ytl destekleme verileveği, bunlar için hayvan sayımı ve kayıt işlemlerinin sürdüğü belirtildi.
 4. Köyümüze emekleri geçmiş olan sempatik imamız,  Hamdi Hocamız; Bugün için 20.12.2008 köyümüzden ayrılacağı haberini aldım. Tayinin Denizli Çal tarafına çıktığını duydum. Kendisine Köyümze yaptığı hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunarız. Allah yolunu açık etsin. Başarıla dileriz...
 5. Muhtarlık yarışları  devam ediyor. Her Üç muhtar da iddialı. Ev ziyaretleri, oy isteme kampanyaları tam gaz devam ediyor.
  Hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun...Selam ve Dua ile 
                                                                     (20.12.2008)

 DUYURU
Nazillide ikamet eden Burhan KOÇ'un oğlu OSMAN KOÇ Yedek subay olarak TOPÇU VE FÜZE OKL. K.LIĞI POLATLI  ANKARA da askerligine başlamıştır.

  1. Uzun aradan sonra tekrar merhaba; Köyde İşler bitti tabiki sıra Eei boşlar için seçimlerde...Ne demişler Paran çoksa kefil ol İşin yoksa şahit ol Baraklı da da "muhtar"  adayı ol.... Baştan Söyleyeyim Kimsenin reklâmı için yazmıyorum.
      Sadece Bilgi amaçlıdır. 
      Köyde Muhtarlık yarışı başladı. Bu cuma Osman DAŞMAN ın da muhtarlık aday adayı olduğunu açıklaması ortalığı hareketlendirdi. Seçmen listeleri incelendi herkes kendisine çıkabilecek oyları şimdiden hesapladı.
       Muhtar adayları:
       Abdullah KARATOPÇU(şimdiki Muhtar), Osman DAŞMAN, Emin AY.. (yeni adaylar)
Ben aldığım duyumlara göre yazıyorum: Kesin olmamakla beraber;
        Osman DAŞMAN ın azaları şunlar olabilir. Daha da bu listeler değişebilir;(Ben adaylara sormadım...
      Azaları: Karacaların Hüseyin 'in oğlu Abdullah CİRİT, Selami ÇETİNKAYA, Yunus KARAÇOR, Sait İNAN olabileceği ara yerde konuşuluyor.
      Abdullah KARATOPÇU 'nun azaları
      Mustafa SERT, Oğuz HAYMANA, Ahmet KIZILKAYA...
      Emin AY'ın Azaları ise şunlar olabileceği belirtildi:
      Azalar bellidegil. 
      Adaylar için üzücü bir haber. Bu yıl Adrese dayalı sayım yüzünden seçmen kütüğünde yer alan, yabanda oturanlar artık seçmen listesinde adımız yok Oyları bulunduğumuz yerde kullanacağız herhalde .Ama Belki bir yolu vardır seçmen kütüğü eskisi
gibi yine istediğimiz yere alınabilir mi bilmem?.
 
      2. 87 /4 Tertipler Şafak sayıyor.25.01.2009 da gelmeye başlayacak tertipler 15. 02.2009 da son teskere ile vatani görevlerini bitirecekler. 87/4 ler Şunlar: Süleyman KOCABAŞ, Süleyman KARAÇOR; Halil ÇİÇEK, Halil RENÇBER.
 
      3.
Hacılarımız Dönüyor.
       Bu yıl Uzun süreli umre ve hac için giden Mehmet KIZILKAYA ve eşi Kardeşi (Rahmetli  Çetin KOCABAŞ’ın hanımı ) Nurife KOCABAŞ'ın dönüşleri yaklaştı. Kura Sonucu giden Mehmet KIZILKAYA 'da JANDARMA) onlardan hemen sonra geleceği belirtildi.
 
      4.
Düğünler ve nişanlar başlıyor.
      İlk düğün Okul Müstahdemi Osman KOCABAŞ(hocanın) ın kızı Asiye KOCABAŞ ın düğünü Bayram sonu hemen olacağı belirtildi, ardından 13 Aralık Cumartesi Günü Teğmen KOCABAŞ ın Oğlu Yunus KOCABAŞ 'ın Denizli Aktepe 'de Akşam eğlenceli nişanı var. Düğün tarihi olarak ta Nisan ilk hafta.
       Amcaoğlu Ahmet DAŞMAN ın da  Bodrumlu Ayşe adında bir kızımızla, önce Bodrum da sonara köyde Mart son haftası düğünleri yapılacağı belirtildi.
 
      5. Nihayet Dijital santral, numara gösteren  telefonlar ve internete kavuşuldu. Şu an için Oğuz HAYMANA, Ali AKDENİZ, Muhtar  ve İbrahim DEMİRELin evlerinde internetin bağlı olduğu belirtildi.
 
      6. Köyde kurbanlık hayvan satışları başladı. Çevre köylerden köyümüze büyükbaş ve küçükbaş hayvan satışı  için geliyorlar. Büyükler 1200- 2000 bin ytl arası Küçükbaşlar 250- 300 ytl arsı satılıyor. 
      Ayrıca cami için 2. klimanın siparişi alınmış bayramda sıcak bir ortamda namaz kılmak nasip olur inşallah.
 
      Herkese Selamlar Her şey Gönlünüzce Olsun                                             

                                           BİRGİ DAŞMAN (30.11.2008)

ESKİ HABERLER için tıklayın...
 
 1. Rafet DOĞAN ‘ın evinin olduğu sokak Hacıveli'in evinin olduğu sokağın sonuna kadar Evciler Kaymakamlığınca parke taşı döşemesi başlatılmış. Köylerin birçoğu tamamlanmasına rağmen bizim köy geç kalındı.
 2. Yorgalar altı sulama kuyuları Toprak Su kooperatifi için ayrılan ödeneğin de başka yere kullanıldığı için faaliyete geçilemedi.
 3. Köy Konağı kahvesinde 3. ihale de bozuldu. İhaleye 2 kişinin katıldığı öğrenildi. İzzet DAŞMAN ile Hayrullah İNAN – Diğeri İsmail KARAÇOR ihale oldukça iddialı devam etmiş. En son 19 milyara kadar çıkan ihele artırımı İsmail KARAÇOR da kalmış İ.KARAÇOR daha sonra vazgeçmiş.  İzzet DAŞMAN  muhtarlığın ihaleyi feshederek kahvehaneyi kendilerine verdiğini beyan etti.Çok hayret edilecek durum…2 masayı geçmeyen müşterisi ile o para nasıl kazanılacak şaşılacak şey ….Şu an içim yıllığı 1000YTL verildiğini duydum.
 4. Ekin ekiminin bitmesi ile muhtarlık yarışları ya da ,adaylar yavaş yavaş konuşulmaya başlandı.ilginç hesaplar yapılıyor.Adaylardan bazıları duyduğum kadarı ile ve herkesin malumu ;Abdulah KARATOPÇU, Murat KARAÇOR,Ramazan CİRİT,Süleyman GÜNGÖR, Ömer TAŞ, Salih ÇETİNKAYA…Kesin olmayan ikna edilirse   belki çıkabilir hesabından Osman DAŞMAN, kafama göre aza bulabilirsem çıkarım diyen Hasan DEMİREL,  destek bulursa  ya da çıkarılırsa Kotaralli Ramazan AKGÜN, Emin AY gibi duyulanlar bunları ben demiyorum. Kahvede konuşuluyor.Umarız Köyümüz hakkında hayırlısı olur. Çok şeyleride burada açıklamak abes düşüyor Seçim ola hayrola …Sandık doğruyu seçecektir. Kim seçilirse seçilsin ben köyümüze katkı yapacak, köye hizmet getirecek ufku geniş aday olsun isteriz.
 5. Köyde yağışlar yeniden başladı. Bu arada ekin ekimi hala devam ediyor. Çıkan ekinler baya güzel. Ürün fiyatlarında düşme yaşanıyor. Buğday Şuan 6ytl indi. Çekirdekler hala satılamadı 2,5 ytl olan fiyatlar 1,6 ytl kadar düştü. Bu arda kimyon da öyle ama, kimyona doğru yönelme var.
 6. Köylümüz Çallıoğlu’nun oğlu, Bornova Kars Halil Atilla İlköğretim Okulu Müdürü Sait ÖZCAN ın kızı  Sümeyye’nin  31 ekimde düğünü var. Mutluluklar dileriz.  6- Ankara’da 1 hafta süren, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve 500 e yakın bilim adamının katıldığı Bilkent Otel ve  Konferans salonunda. 18 Eki 2008 de başlayan  IV.uslararası Türk Dili Kurultayı’nda  Kardeşim Ali DAŞMAN ;Çarşamba günü  hazırlamış olduğu doktora makalesi “Kırgızca ‘da ve Türkçe’de zaman tanımlamada kullanılan renklerin fonsiyonları” adlı sunumunu yaparak tekrar görev yeri Kırgızistan’a  döndü.
 7. İnce Mehmet(Mehmet SERTTAŞ)Dün gece geç saatlerde  Gökçek'ten Dinar İstikametine Kaynanasını (İbrahim İNAN ın evlendiği yabancı bayanı )ülkesine uğurlamaya gittikleri anda acı bir trdafik kazası yaşamış, bu kaza da otomobildeki kişilere birşey olmazken Hanımı Gülsüm SERTTAŞ, hayatını yitirmiş. Kaza Tam olarak Gökçekten Dinar a çıkarken aktopraklı kör virajda kamyonla çarpışılmış.
  Şerife, Eyüp ve Cihat'ın anneleri, İbrahim İNAN ın kızı, Gülsüm SERTTAŞ hakkın rahmetine kavuşmuştur. Bu genç ölüm tüm köylüyü üzmüş olup bizlerde kederli aileye sabır, Merhumeye Allah'tan rahmet dileriz.
   Tüm köyümüz site sakinlerine saygı ve selamlarımı sunarım.                                                                                                                 

                                      Birgi DAŞMAN

 UZUN ZAMANDAN SONRA TEKRAR MERHABA!
    Sevgili Köyümüz Sitesi Sakinleri ;Nihayet haber yazma fırsatım oldu...Köyümüzden haber bekleyenler haklı ama, her zaman olağanın dışında haber değeri taşıyan olaylar yaşanmıyorki...
     Bu sene Ramazan Bayramında uzun tatile rağmen beklenen coşkunluk yaşanmadı. Yağmur ve soğuklar bir de kahvenin tam açık olmaması dışardan gelenleri mağdur etti.
   
1- Köyde ekim zamanı başladı bir kısmı bitirdi. Bayram öncesi ekilen ekinler çıkmış. Gübre pahalılığı başka arayışlara yöneltti. İlkkez tavuk gübresi denendi ( torbası 7,5 ytl 25 kg lık).
   Buğday yine aynı fiyat =peşin dolusu 7 ytl vadeli =7.5 ytl
 
2- Köy konağı ihalesi (aldığım habere göre) İzzet DAŞMAN ve Hayrullah İNAN a kalmış, sabah biri gece diğeri işletecekmiş...
 
3- Köyde Deprem evlerinin üstüne çıkma sayısı artarak devam ediyor. Baya da modern yapılı ve planlı bu evler dikkat çekiyor. Arsalara da ev yapanlar çoğaldı.
 
4-Afyon'da Yöneticilik kursunda 3 Baraklı 'lı müdür yardımcısı ...
Murat KUYUCU--Afyon Susuz
Şerife KAHRAMAN (DOĞAN)--Dinar Uluköy
Birgi DAŞMAN -Dinar Yeniyol ..,
 
5-Nazilli de  Matematik Öğretmeni Ali DOĞAN ın oğlu Denizli Fen Lisesini Kazandı. Bu aynı zamanda Köyümüzde bir  ilk Başarılar dileriz...
 
Öss yi kazanıpta yazamadıklarımdan :
Dede KARADAYI'nın Kızı :Pamukkale Türkçe Öğretmenliği
Ali TAŞ ın kızı Tokat Ziraat Mühendisliği,
 
DÜĞÜN VE NİŞAN:
6-Rahmetli EROL ÇETİNER 'in oğlu Ferdi ÇETİNER  geçen hafta Denizli 'de evlendi.
Dayımız Rahmetli Seyfettin ÖZCAN ın Kızı İzmir'de evlendi.
Dayımız Okul Müdürü Sait ÖZCAN'ın Kızı Sümeyra İzmir'de nişanlandı.
Köyümüz Okulu Hizmetli Memuru Osman KOCABAŞ 'ın Kızı Asiye Dinar'da mah. muhtarlığı - Çiçekçilik ve park işletmeciliği yapan Aziz Arkadaşımızla sözlendi... Tüm çiftlere Mutluluklar dileriz.
 
Ali DAŞMAN Bu cumartesi
Kırgızistan'dan doktora makalesi ve diğer çalışmalarını Üniversite de sunum için Ankara ya geliyor. Kendisine başarılar dilerim
                                                          
12.10.2008
                                           BİRGİ DAŞMAN

 TARIM:

2007 Yılı kalan mazot desteklemeleri olan 3,5 ytl Bu Cuma ödenmeye başladı.

11.08.2008 günü yağan şiddetli bahar yağışı tarlaları coşturdu.Kuruyan yeşillik canlandı.Bu hızla tarlalar nadas edildi.Şu an ay çiçek hasadı yapılıyor. Sulak ovalarda hasat bitmiş alımlar 3,2 ytl ile başlamış geçen sene ki fiatın nerede ise 2 katı ama, bu yıl çekirdek hasadı zayıf, olanlar yaşadı.

Veli DAŞMAN.' la yaptığımız görüşmede turşuluk salatalık rekolte olarak 5 dönüm yerden 15 tona yakın badem salatalık aldığını kg 1500- 1700ykr sattığını, İşçi sorunu olduğunu belirtti . Damlama su ile tarım ilgi çekici hale gelmeye başladı. Ekrem YILDIRIM, Nail DOĞAN da Ören mevkiinde damlama su ile ayçiçeği sulamaktalar Tabiî ki buradaki verim diğer kurak yerlere göre 10 kat daha fazla verimli.Ayrıca damlama su malzemeleri banka plasmanlı ve 5 yıl 0 faiz ödemeli.

DÜĞÜN VE NİŞANLAR

(9- 10 08 2008) Geçen hafta Denizli'de Remzi KOYUN 'un oğlu Abdullah KOYUN'un çocuğunun sünneti oldu Katılamadık. Buradan özürlerimi bildirir Ayrıca Allah büyük düğünlerini de göstersin dileklerimizi sunarız

Köyde de hem Ebubekir SERTTAŞ ın Astsubay oğlu Evciler'den İngilizce öğretmeni bayanla evlendi, hem de (Devecinin) Hüseyin CİRİT 'in oğlu Ali CİRİT aynı hafta evlendi

16-17. 08 .2008 de Mustafa AKÇOR'un Küçük oğlu Süleyman AKÇOR ile Nuri ARI'nın Kızı TUĞBA'nın düğünü oldu. Kız evi Baraklı Oğlan evi Denizli-Bahçelievlerde idi. Düğün coşkulu ve farklı bir tarzda oldu. Köylüler gelen mehter takımını ilgiyle izlediler ve eğlendiler. Bu köyümüz topraklarında dolaşan 3. mehter baya bu iş böyle giderse tutacak gibi….

Bu hafta Kahveci İsmail KARAÇOR un oğlu Hakan evleniyor. Zannedersem kız evi İzmir de.

Davut'un oğlu Osman DAŞMAN ın kızı ile Çallıoğlu'nun Mustafa ÖZCAN'ın oğlu İskender'in Bu akşam 18.08.2008 Söz yüzükleri takılacak.Tüm evlenen ve nişanlanan köyümüz gençlerine Allah'tan mutluluk ve bir yastıkta kocamalarını dileriz…

EĞİTİM

Teyze oğlumuz İsmail CİRİT 'in ABC dersanesini ziyaret ettik. Kurucu Müdür olarak çalıştığını ve bu yeni yerlerinin her açıdan daha verimli bir bina olduğu başarılarının hatırı sayılır bir düzeyde olduğunu belirtti Ayrca Kendi Yiyeni Kübra TAŞ ın da dershanelerinde kurs gördüğü ve Denizli il sırasında 4. olduğunu belirti.

Bu yıl duyduğum kadarı ile Köselerin Hükümet'in Osman AYHAN(eniştemin)'ın kızı Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Gıda Mühendisliği bölümünü kazanmış..
Karcıların Hasan 'ın Oğlu Ramazan KARATOPÇU Ege ünv Türk dili ve edebiyatı bölümünü kazandığını duydum diğer giren var mı bilemiyorum…

Tüm köylülerime sevgilerimle
(18.08.2008)

 
 

DENİZLİ ABC DERGİSİ DERSHANESİ 7. SINIF ÖĞRENCİSİ RAMAZAN TAŞ KIZI AYŞE KÜBRA TAŞ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI 2008 YILI DEVLET PARASIZ YATILILIK VE BURSLULUK SINAVINDA DENİZLİ İLİ 4. CÜSÜ OLMUŞTUR TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.Adı Soyadı :AYŞE KÜBRA TAŞ
Baba Adı    :RAMAZAN
Sınıfı          :07
Puanı          :489,714
Genel Başarı Sırası :112
İl Başarı Sırası        :4
Sonuç 19907 KODLU TERCİHİNİZİ KAZANDINIZ.
Kazandığı Tercih 7. SINIFLAR İÇİN BURSLULUK
Kazandığı Kontenjan Durumu DİĞER ÇOCUK KONTENJANI
Dersler         Doğru Sayısı         Yanlış Sayısı      Boş Sayısı

Türkçe                  20                         1                      0
Matematik             18                         0                     0
Fen Bilgisi              17                         1                     0
Sosyal Bilgiler        18                         0                     0
Yabancı Dil            15                         0                      0

 

30-31 AĞUSTOS GÜNLERİ AFYONKARAHİSAR'IN EVCİLER İLÇESİNDEKİ DÜĞÜNÜMÜZDE SİZ DEĞERLİ DOSTLARIMIZIDA ARMIZDA GÖRMEKTEN ONUR DUYARIZ.ÜMİT TAŞ
Cep:0 506 6452771

 1. Öncelikle özürle başlayalım Murat KUYUCU kardeşimizin düğünü ilk olarak mehter takımı ile olmuş. Almancı Şerif YILMAN kardeşimizin de düğünü mehterle oldu. Köyde 2 saat kadar çalan Isparta Mehter takımı ilginç anlar yaşatmış tabiki görüntüleri de Şerif YILMAN da.
 2. Tarımla ilgili olarak 2 hafta öncesi 2007 yılı fiy desteklemeleri alındı. Bu arada buğday alımı 7,5 -8 ytl arası, kimyon kg başı 3,2 -3,4 arası gidiyor, peşin alınıyor. Kuraklık devam ediyor. Bu yıl ayçiçekleri ümit vermiyor.
 3. Amcaoğlumuz İzzet DAŞMAN ın oğlu Ahmet DAŞMAN da Bodrumda Nişanlandı. Allah tamamına erdirsin.
 4. 21-22 Temmuz da Hasan CİRİt in sünnet düğünü oldu. 21 de akşamı da Kardeşi Öğretmen İsmail CİRİT Çivril Yuvaköy den Öğretmen EYLEM hanımla düğünleri oldu. Akşamı Denizli DEDA deri vip 3 salonda balo ile düğünleri oldu. Çiftlere Ömür boyu mutluluklar dileriz.
 5. Bu hafta olacak düğünler 26- 27 temmuz Köyde Çiyanların Hacı Ali'nin Süleyman KARAÇOR Dinar Ocaklı dan evleniyor. Hulusi nin Ali nin hava astsubayı oğlu da Denizli de evleniyor. Bu düğün evlerinin önünde olacakmış.
 6. Köyde depoya giden içme suyu suyu boruları yenileniyor. Boruların değişiminden dolayı zaman zaman su kesintisi yapılıyor.
 7. Osman KARATOPÇU nun Rahmetli eşi için yemek yedirildi. Bu aileye tüm köyümün adına da ayrıyaten Kederli ailesine Başsağşığı , Merhumeye de Allah'tan rahmet dileriz.
 8. Evciler Kaymakamlığı 2. halı saha köyler arası turnuvası başladı. Bu turnuvaya köyümüz kimle başlayacak bilemiyorum. Oyuncularımızdan bazıları hatırladığım kadarı ile Cihat Serttaş, Yusuf ASLAN (isim listesi aklımda olmadığı için yazamıyom) ama yensinler altın harflerle yazalım. Köyümüze Başarılar. sonuçları bildireceğiz.

(24.08.2008)
SÜLEYMAN VE TUĞBA Mutlu günümüzde sizleride aramızda görmek isteriz. OĞLAN EVİMustafa -Ummahan AKÇORBahçelievler 3063 sk. No:90Denizli KIZ EVİNuri-Nurten ARIBaraklı KöyüEvciler / AFYON NOT: 16,08,2008 tarihinde kız evinde sohbet olacaktır.17,08,2008 tarihinde oğlan evinde 11:00-14:00 saatleri arasında yemek verilecektir. Saat 14:00 da gelin almaya gidilecektir. 11:00- 12:30 saatleri arasında Mehter gösterisi alacaktır.

 1. Tüm köylünün harmanı kalktı 1 temmuz da ekinler bitmişti. Çiftçiler hasattan gayet memmnun arpa ortalama 30-40 dolu arası, buğday 25- 35 dolu arası verim alan var. Çevrede en iyi, mahsul bizdeydi. Buğday satışları çok yüksek başlamışken birden kesildi. önce dolusu gerek buğday 8000 e kadar dayanmışken bu ara 7,5 ytl indi arpa ile buğday aynı fiat gibi kg;490 ---makarnalık buğday 750 ykr saman bu yıl ucuzdan başladı arabası ya da tonu 120 ytl.
 2. Erdoğan Çetinkaya'nın oğlu Murat Evciler'den evlendi. Bu hafta sonu düğünleri vardı. Düğün Mevlütlü idi .
 3. Dersane işletmeci Öğretmen İsmail CİRİT 20 Temmuz da Çivril Yuvaköylü Bir dersaen öğretmeni ile evleniyor. Aynı düğün de Kardeşi Polis Hasan CİRİT te çocuklarını sünnet yaptıracak.
 4. Mehmet Ve Eyüb SERTTAŞ ların annesi Havva Serttaş Vefat etti. 2 temmuz Çarşamba günü vefat eden merhume aynı gün defnedildi Ailesine başsağlığı , Merhumeye Allah'tan Rahmet diliyoruz.
 5. (Kotaralli ) Ramazan AKGÜN ün 1 temmuz Çarşamba gecesi , sebebi bilinmenyen bir yangın sonucunda , evine ekli samanlık yandı, Olay gece 01:30 sıralarında komşularının görmesi ile duyuldu. Herkesin uyuduğu bir anda itfaiyelerin de su sıkmasında sorunların yaşanması yangının geç söndürülmesine neden oldu. 10 araba saman yandı ve samanlık kullanılamaz hale geldi sanamlık yıkıldı.


  Köyümüzde morg arabası var ve kullanılmaya kullanılmya atıl duruma düştü ve ozamanın parası ile 10 milyar gibi bir paraya temin edildi söyleniyor Bu konuya muhtarlık derhal el atması lazım Köyün bir itfaiyesi olması şart Gökçek ten gelen itfaiyeler bize ne fayda sağlar olay anında müdahale yapılsaydı bu sorunlar yaşanmazdı . Necip CAN ın da samanlığı itfaiyesizlikten yadı o kadar inek yanıp gitti.

  İnşllah bu konuya duyarlı yaklaşılır köye itfaiye şart daha kaç kşinin canı malı yanacak....
  köy tatilcilerden dolayı canlanmaya başladı . 2 aydır yağmayan yağmur sıcakları iyice çekilmez hale getirdi. Bu yıl Çekirdek hasadı sakata geldi mahsul alınamaya bilir ancak 1/3 alabilir gibi.


  herkese selamlar

(07.07.2008) 

 1. Mahsuller gayet iyi. İlk olarak 16.06. da pazartesi Ali TAş biçerdöveri tarlasına sokmuş bu hafta sonu tamamen biçerlerin hasada başlanacağı belirtildi.Sandıklı'dan yine o Ahmetler var bildik başka da kendi köylülerimiz var .1800 m tarla biçimi Arpa :2,5 dolu,Buğday ;2 doluya anlaşıldığı söylendi.
  herkes fiy hasadını bitirmek üzere.Kimyonlara başlanacak.Fiy destekleme için tarla tespitleri bitti.Hala daha 2007 yılının desteklemesi verilmedi, Bu haziran içinde tüm desteklmelerin ödeneceği bildirildi. 
  Ayçiçekler bu yıl çoğunlukla sakat gibi. 4 Kiişi tarlasında damlama sulamaya geçti 2. Kişi örenlerde ayçiçeklerini damlamqa su sistemi ile suluyorlar gayet memnunlar. Kolay ve ucuz olduğunu yapılan masarafın 5 yıl faizsiz ödeneceği ayrıca devlet destekli olduğunu belirttiler.
 2. Bu perşembe gecesi Almanya yolcularından bazıları köye giriş yapacakmış. İbrahim CAN ve ailesi,Şerif YILMAN, Abisi İbrahim YILMAN (kardeş) Şimdiden gurbetçilerimize hoş geldiniz diyorum.
 3. İzzet DAŞMAn ,Teğmen KOCABAŞ,Fikret TOKMAK gibi birkaç arkadaşımızın Kahve ve bakkal yeri arsası olanların arsası Köy imam evinin ve Ptt santral binasının arka kısmındaki boşluktaki yerlerden çıkmış.
 4. 5 temmuz Erdoğan Çetinkaya'nın oğlu Murat Evciler'den veleniyor.
 5. 12- 13 temmuz gibi de Almancı Şerif YILMAN ın oğlunun sünnet düğünü var. Zannedersem düğün mehter takımı ile olacak Güzel bir ilk gerçekleşecek.
 6. Çiyanların Ali'nin Hacıalinin Oğlu Süleyman KARAÇOR evleniyor Dinar'ın Türkmen Ovasından tarih olarak Temmuz2. haftasından sonra.
 7. Teyze oğullarımın Öğretmen İsmail in Düğünü ve Polis Hasan CİRİT in de çocuklarının sünneti var tarihi bilemediğinden yazamıyorum.
 8. 2 ağustos Zeki Kızılkaya'nın Rahmetli İbrahim İNAN ın Kızı ile düğünü var.
 9. Bu ara Ahmet DAŞMAN ın da hayırlı haberlleri gelebilir Nişan ve düğün tarihlerini hayırlısı ile bize bildirise ilan ederiz.
 10. Dinar da Büyük bir alış veriş, dinlenme ,eğlence ,konaklama ve otel gbi bir yer DİNARYUm bu ağustos sonlarına doğur eski garajın olduğu yerde hizmete gireceği belirtildi.TOKİ 2. etabı da yarılanmak üzere hızla devam ediyor.
  Herkese İyi bir yaz tatili dileklerimle hoşçakalınız.

(18.06.2008) 

 1. Muhtarlığın anonsuna göre bu pazartesi sona erecek olan adrese dayalı numaralandırma vs gibi yeni düzenlemelerin yapılabilmesi için deprem evlerinin tapu kayıtlarına göre ada ve pafta numaraları bildirilmesi gerekiyormuş.
 2. Fiy desteklemeleri için tarlaların ilçe tarıma bildirilmesini tarla sahipleri kendileri ilçe tarımın elemanını getirerek yaptırması gerekiyor bunun zamanı ne zaman olur bilemem.
 3. Köyümüze yine aynı ekip olan Datçalı arıcılar geldi. Kuraklık ve arıların bal yapmaması onları da bitirmiş
  2 yıldır köyümüzden bal alamıyorlar. Bu yıl bahar iyi ama ne getirir şu an erken Bal yiyebilecekmiyiz bakalım 1kg bal sıvı 15 ytl den satıldığını ve bulunmadığını söylediler. Şu an için Baraklı da bal olursa ay sonuna doğru olabilir belki ...
 4. Geçen haftalar tapu desteklemelerinin 2007 yılı ödemelerinin yarısı gerçekleştirildi.
 5. Çiftçi şu an tamamen yağmura bağlı. Damızlık Ürünler özellikle simental inekler iyi para ederken 4000 ytl alıcısı olurken diğerleri 2500 ytl den satılıyor, süt fiatları düştü mazot ve gübre aldı başını gidiyor yem fiatları hakeza ...
 6. Ayçiçekleri seyreltilmesi ve ara sürümü yapıldı, mahsuller gayet iyi, ekinler baya boylu özellikle arpalar çok iyi ama bu sıralar bir yağış olursa bolluk ve başaklarda patlama,  doluluk olur; yoksa saman bol olup, tanenin cılız olma durmu var.
 7. Düğünler devam. Bu hafta sonu da Sait TAŞ'ın Oğlu Mehmet  Karacıllı Köyü'nden evleniyor. Düğünm Bu hafta ...Devamında da Minübüsçü Necati'nin Ali'nin olacağı söyleniyor.
 8. İşte bir yörük şenliği daha. Bizim Köylülerin ileri gelenleri ve yönetimdekilerin kulağı çınlasın Avdan da geleneksel hale gelen şenlik bu hafta sonu yapılacak Şenlikte Pilav üstü et ve ayran salata veriliyor kısa eğlence yarışmalarla süsleniyor, etraf köyler ve ilçe memurları davet ediliyor. Şenlik Köy yaşatma ve koruma derneğince yapılıyor. Dinar da Avşar ve Avdan da ve diğer köylerde bunlar var .İnşalllah darıs bizim başımıza SELAMLAR


(22.05.2008) 

 1. Uzuzn zamandır yağışsız kalan toprak yeniden baharın bereketli yağmurlarına kavuştu, nisan sonu 3 gün aralıksız yağan yağmur çiftçileri güldürdü. Mahsullerin dipleri kurumaya yüz tutmuşken yeniden bahar canlandı. Ayçiçekler seyreltiliyor mahsuler oldukça güzel.
            Fiyler ve kimyonlar da güzel. Bu yıl çağla bolluğu var, diğer meyveler de güzel. Köy konağına dikilen ağaçlar yeşerdi tabi ki daha bir gram sulama yapılmadı bu da gösteriyor ki bunlar da kaderine terk edilecek. Ekinler başak çıkarmaya başladı.
             Hayvancılık ta damızlık düvelere rağbet var. Özellikle simentel inekler 4000 ytl ve üzeri satılıyor. İnekler kesiklerdeki arpalarda güdülüyor. Millet te koyunculuk hevesi başladı, baya koyun çoğaldı.
 2. Geçen hafta Mülayim Karaçor 'un oğlu Ağrı'daan bir kızla evlendi. Daha da Ağrı'dan kız alacak bir ailenin olduğu söyleniyor. Şu an AĞRI ilinden gelin gelen köyümüze 3. kişi oldu.
 3. Amcam Osman DAŞMAN ın oğlu Öğretmen İbrahim DAŞMAN 03- 04 mayısta  Rahmetli Erol ÇETİNER in kızı Ayşe Öğretmenle evlendi. Kına gecesi Denizli de yapıldı. Düğün de coşkulu bir kalabalık vardı. Şunu yazmadan edemiyeceğim. Almanya 'da Amcamızın düğününe katlamayan ama  gurbetçiliğin de verdiği duygu ile çok efkarlanan İbrahim CAN özel istek yaptırarak, telefonda canlı olarak 1 saat düğünü dinledi, İstek olarak TÜRKİYEM adlı parçayı çaldırdı.


(06.05.2008) 

 1. Uzun zamandır beklenen Desteklemelerin bir kısmı ödendi, hala fiy desteklemesi duruyor. Mazot ve gübre desteklemesi verildi. Bahar bereketi ile başladı, artık geçen yaz gibi kurak geçmiyor. Şuanda fiyler baya tarları örttü, ayçiçekleri ekildi, ağaçlar çiçeği att,ı içinde meyve oluşmaya başladı kış vurmassa bol meyve yiyeceğiz. Arpa ve buğdaylar da çok güzel.
 2. Köy konağına ilçe tarımdan ağaç fidanları bırakmışlar. Hayrullah İnan Köy konağının her tarafını sürüp; akasya ağaçları dikti. Hayrullah İNAN (kahveci ) tek başına dikiyordu. Ben de sorumlu bir vatandaş olarak kendimce 10  kadar ağacı diktim. Budamalarını bitirdim. Köylülerden kahvede oturanlardan çubuğu alıp ta hazır çukura diken olmadı. Ama şöyle diksen, böyle daha iyi olur diyen, artan fidanları ben alayım diyen çoktu... İnsan Köyüne bu kadar mı ilgisiz olur. Dinar Avşar Köyü'nde her yıl Ağaç Bayramı yapılır. Bu yıl 15. si yapıldı. Avşar 'dan Kazakistan da rektör olan şu an Erzurum Tıpta Prf. Dr. Yusuf Bey Taa Erzurumdan özel arabası ile gelip köyüne ağaç dikiyor ve gidiyor. Acaba bunu bizimkilerden kaç kişi yapar... Bu da yetmiyormuş gibi köyümüze Muhtarlıkça dikilen ağaçlar kasti olarak ya kırıldı, ya ineklere kırdırıldı ya da husumetle kurutuldu. Bir de Kabirdeki ağçaların satımı ve para elde edilmesi gündeme gelmiş. Allah 'tan Karacaların Hüseyin ben sattırmam demişte Köylü bu işten vaz geçmiş... Ağaç sevgimiz nasıl? Millet diker biz satarız ;millet korur biz kuruturuz. Ben artık bir şey demiyorum.
 3. Köyde ki bazı mezar taşlarından bazıları kırılmış, kimin yaptığı belli değil. Zaman zaman buralarda çocukların oyuncağı oluyor. Şehit mezarları da tanzim edilmiş. Gönder yapılıp bayrakları çekilmiş.
 4. Köyde yavaş yavaş düğünler yaklaşıyor. İlk sıradakiler İzmir'de Adalı'nın oğlunun Asalet YAMAN. Bu hafta , 2. Hafta İzmir de yine Ali ÇİFTÇİ nin oğlu Aykut ÇİFTÇİ nin Mayıs 3- 4 İbrahim DAŞMAN ile Ayşe ÇETİNER'in, Yaz ayların da da Minübüsçü Necati ÇİFTÇİ nin Oğlu Ali ile Ramazan Hoca'nın Kızı Selver in düğünleri var...
 5. Sünnetlerde olacak Duyduklarım ...Teyze Oğlum Polis Hasan CİRİT in , Yine Kardeşi Dersane İşletmeci öğretmen İsmail CİRİT te evlenecekler kervanında . Bu hafta Mehmet TAŞ ( Sait Oğlu) Karahacıllı'dan nişanlandı. Ayrıca Rahmetli İbrahim İNAN 'ın(İbili) kızı da Zeki Kızılkaya ile söz kesilmişler. Şerif YILMAN da yaz izninde sünnet yapacaklar arasında olduğunu duyduk.
 6. Hükümetin kendi derdi ve ekonomideki sıkıntılar bazı ihalelerin durmasına yol açmıç. Bu da bizim köyü vurdu Köy bu yaz tarla sulamaya kavuşamayacak gibi Toprak Su koop. başkanı ümitisiz. İhale devam etseydi bu yaz ellerimizde kürek, neler sular olurduk bilemem hayaller başka bahara kim bilir ...
 7. Site kurucumuz İsmail Hakkı Koç' un annesi Nazilli devlet hastanesinde gecen hafta göbek fıtıgı ameliyatı olmuş, durumu iyimiş hastaneden çıkmış acil şifalar dileriz.
 8. Köy muhtarlığı anons etti İsteyenlere en az 100 kişi üye olursa TOKİ bu kişiler adına meraya ahır yapacakmış, ev de var diyorlar ama bilemem ev var mı? Oğuz HAYMANa yazıyormuş isimleri
 9. Dinar'da 2. toki evleri başladı. Nihayet yıllardır süren IYAş alış veriş merkezi tamamladı. Nisan 15 in de de görkemli bir açılış olacak.

(31.03.2008) 

 1. Uzun süren kuraklığın ardından kar ve kar 10 gün kaldıktan sonra da nihayet aylardır yağmayan yağış oldu. 3 mart sabahı başlayan yağış akşama kadar sürdü. Dün de hava inadına bahar havasındaydı. Ağaçlar dikilmeye başlandı Yakında bahar işleride başlar.Kimyonun pahalı olmasından dolayı epeyce kimyon ekimi yapıldı. Ayrıca fiy ekimleri de bitti.
 2. Köyde mart ayında tüm desteklemelerin ödeneceği konuşuluyor. Bu aralarda da az da olsa Buğday satışından dolayı fatura yatıranlar desteklemelerini aldı. Buğday ton başı 38 ytl.
 3. Köyde düğünler olmaya başladı. Düğün Sezonlarını Hacı Bekir ÇİFTÇİ'nin torunları açılışı yaptı. Nisan'ın ilk haftası (Karadedenin adalı) İbrahim YAMAN ın oğlu Asalet YAMAN , 23 Nisandan önce de Dayısı Bekir'in Ali ÇİFTÇİ; oğlu Aykut' u everiyor. Bu iki düğün de İzmir Gültepede olacak. Ardından Osman DAŞMAN ın oğlu İbrahim de Evleniyor. Bu düğün ise 3- 4 Mayıs olacak kız evi Denizli'de . Gelin Adayı Rahmetlik Erol ÇETİNER in kızı (Çoban Kızı'nın Asiye'nin Öğretmen Kızı) ile evleniyor. Kına Gecesi eğlencesi Denizli Sümer'de evlerinin önüde yapılacak.
 4. Haziran gibi de Minübüsçü Necati'nin Oğlu Ali ÇİFTÇİ evleniyor . Bu arada Remzi KOYUN'un torunu Ramazan KOYUN un oğlu MUhammet KOYUN nişanlanıyor. Nişan Tarihi ve yeri:8 mart Cumartesi Saat 19:30-24 arası yer Pakbay DENİZLi
 5. Köyde Cami işleri tamamlandı. Askerler yerlerine ulaştı. Ayrıca da Toprak su için trafo dikilmiş eletrik çekilmiş artık kanalet döşemesi ne zamna başlar bilemem . Tüm köylülerime selam ve saygılarımı sunarım

 (02.03.2008) 

 1. 1988/1 TERTİPLER Askerlik sohbetlerine başladı. Ayın 20 sine doğru da gidecekleri belirtildi. Yaklaşık 1 hafta sonra da köy meydanında eğlence yapacakları söylendi. Bana verilen bilgiye göre acemi dağıtım yerleri aşağıdaki gibi:

*Veli ÖZGEN: Komando-Safranbolu KARABÜK*Harun İNAN :Ulaştırma –Gaziemir İZMİR*İsa AKÇOR:Havacı –KÜTAHYA*İyas KUYUCU: Komando-Kırkağaç MANİSA*Okan İNAN: Jandarma_Bornova İZMİR*İbrahim SERT: Bandocu –Etimesgut ANKARA*Ramazan ERDEN :Piyade MANİSAAskerlerimize Vatani görevlerinde başarılar dileriz . 

 1. Köy camisi Ankara’dan yollandığı belirtilen ismini bildiğimiz bir abi sayesinde Hat sanatı süslemesi tavan kubbeler, duvarlar komple çini kaplama olarak düzenleniyor . Bitmek Üzere. Cami kubbe camları, beton çerçevenin de değişeceği renkli camlarla süsleneceği belirtildi. Paranın yeterli olmadığı durumlarda köylülerin katkı yaptığı Çerçevelerin bir kısmını denizlideki hayır sever bir köylümüzün üstlendiğini duydum.Cami çok güzel oluyor. Yakında bitecek. Ben nasip olursa çekip videosunu buraya koyacağım Özellikle yabandaki arkadaşlar için.
 2. Köyde hummalı bir çalışma ile elektrik saatleri evin içinden dışına alınıyor . Ayrıca antikron kablolarda değişiyor. Köyde bu iş birkaç kişi tarafından yapılıyor.
 3. Tarımsal çalışmalar hız kazandı. Köyde herkes fiy ekiyor tarlalar nadas ediliyor. Bu yıl sadece karne tatilinde yağan kar ortalığı dondurdu . Ondan sonra sömestri tatili ılıman geçti. Köylüler 2 aydır yağış bekliyor.
 4. Doğrudan gelir destekleri ödenmeye başlandı.
 5. Osman DAŞMAN ın öğretmen oğlu İbrahim DAŞMAN askerlik görevini bitirip yeniden görev yeri olan Çay da görevine başlamıştır. Dayım Sait ÖZCAN ın Oğlu Ferhat ÖZCAN Sözleşmeli öğretmenlik görevi Midyat Mardin e çıkmış Kendisine başarılar diler hayırlısı olsun deriz.

          Tüm Köylülerime Selamlar (08.02.2008)

 1. Köyde duyduklarıma göre "Karacıllı Kırı cığıllı mevkilerindeki "geniş düzlükler askeri lojistik havalanı için uygun bulunmuş ;buranın bu işler için uygunluğu, hava ölçümleri topoğrafik özellikleri iklim koşulları manevra durumları fizibilite çalışmalarıtapu dairesinden araştırmalar başlamış. Aynı yere Dinar ana asvaltına Karacıllı- Baraklı arası bağlantısı da yapılacağı da konuşulanlar arasında.
 2. Köy Camisinin duvarlarının tamamına çini kaplama düşünülüyormuş. Kubbe tarafına da Yazı Hatlı Çini döşenmesi gündeme gelmiş. Duvar için 9 milyar (9000YTL) Kubbe Tavan için de masraf olarak 12 milyar çıkarmışlar toplam 21 milyar gibi usta para istemiş. Daha sonra ısınma sistemi için de ayrıca köyden para toplamayı düşünüyorlarmış.
 3. Sulama Koop. çalışmaları 2 trafo dikilip bırakıldı. Şantiye arabaları yağıştan dolayı çamura saplandığı için iş yapamadıklarından müsait zaman gözleniyor. Fakat bütçesi ayrıldığı için bu sene bu işin biteceği Ramazan AKGÜN tarafından belirtildi

(06.01.2008)

 1. 87/4 TERTİPLERİN Usta birlikleri belli oldu.
  Ramazan KOÇ-ANKARA, Hidayet KARATOPÇU-Ankara, Harun RENÇBER-Manisa, Halil ÇİÇEK-Burdur; Halil RENÇBER-Antalya, ALİ GÜNGÖR (ANKARA/ÇANKAYA)
 2. Köyde coşkulu bir kalabalıkla kazasız belasız bir Kurban daha kutlandı. Hiç gelmeyen ve görülmeyen yeni yüzler de vardı. Sokaklar ve cami hayli kalabalıktı. Hava da 2 gün baya güzeldi.
 3. Bayramın 3. günü Niaşan Ve düğün vardı.

(24.12.2007) ŞİMDİDEN TÜM KÖYLÜLERİMİN KURBAN BAYRAMINI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR ALLAH 'TAN NİCE BAYRAMLARA ULAŞMAMIZI MİLLETÇE DİLERİM

 1. Kurban Bayramı hazırlıkları tamamlanıyor. Bu yıl ilk önce alınan büyükbaş Kurbanlıklar biraz ucuz sonrakiler az bir artışla alınıyor. 80 kg lık bir karasığır danası yaklaşık 850 -900 ytl gibi fiyata satılıyor Köye dışardan satmaya gelenler de var.
 2. Kahveden, bizzat da bankaya geldiğini görenlerden duyduğum habere göre, Köye 20 bin ytl para geldiği söyleniyor. Bu paranın kaynağı ve nerede kullanılacağı resmiyet kazanmayınca yazmadım ama cami için kullanılacağı ısıtma sistemlerinden falan bahsediliyor.
 3. Remzini'nin Ali'nin Yasemin KOYUN ile Musaların Rahmetli Hasan 'ın Oğlu Ümit KUYUCU bayramın 2. Günü Düğünü olacağı belirtildi.
 4. Aynı Gün de Köyde nişan takılacağı belirtildi. Minibüsçü Necati ÇİFTÇİ'nin Ali İle Ramazan RENÇBER Hoca'nın Kızı Selver'in nişanı var.

           HABERLERİN GÜNCELLENMEDİĞİNDEN YAKINAN ARKADAŞLAR, VE YENİ NESİL :

          Sitenin her zaman güncellenmesini istiyorsunuz, güzel de acaba güncellenmesi için neler yapalım ya da yapıyorsun? Bu işler hadi deyince olmuyor ve de köyden her zaman taze haberler istemek güzel de Allah korusun ya adam ölecek ya kız kaçacak ya da sansosyanel bir olay olacak, aman ne olsun ne de sen duy ne de biz yazalım sanki burası 15 milyon nüfuslu İstanbul ya burada çoğu zaman sokakta adam göremiyorum topu topu 500 nüfuslu köy oda varsa tabi. Sen eski tadı istiyorsun da ……eski baraklı depremle birlikte gömüldü unuttun herhalde.
Köyde Uzun zamandır aralıksız her gün yağış var
Hiçbir yaramazlık ve haber yok havadan sudan şeyler. Herkese selamlar....
 HABER: Birgi DAŞMAN (16.12.2007)

 1. Öncelikle herkese selamlar
  Askerlik durumları gelenler ve gidenler dışında bir haber yok 86/3 ler gelirken nöbeti diğer askerlerimize bırakıyorlar. 87/4 tertipler olarak

  SÜLEYMAN KARAÇOR(ISPARTA)
  HARUN RENÇBER(MANİSA)
  HALİL RENÇBER (ÇANAKKALE)
  HALİL ÇİÇEK (BİLECİK)
  DEDE GÖREN (ISPARTA)
  BARIŞ ÇETİNKAYA(KONYA)
  SÜLEYMAN KOÇABAŞ(ERZİNCAN)
  ALİ KARAÇOR(MANİSA)
  HİDAYET KARATOPÇU(BİLECİK)
  ALİ GÜNGÖR(ISPARTA)
  RAMAZAN KOÇ(ANKARA)

  Bu askerlerimiz bu ayın 20 sine kadar salıya gitmiş olacaklar :Kendilerine şimdiden hayırlı teskereler dileriz. (Allah Kavuştursun).
 2. Çiftçiler ekinlerini hayırlısı ile ekt.i Mahsuller şimdilik süper. Buğday fiatları ve ayçiçeği tavan yaptı. Buğdayın dolus şu an için 10 ytl çıktı ama mahsul ler bitti. Tüm köylü çekirdeğini sattı. Bu yıl çekirdek karlı oldu, duyduğum kadarı ile damlama sulam sistemi yapacaklar çoğaldı. Sulama kooperatifi artık bu yaz sulamayı başlatacağa benziyor tarlalara elektrik trafoları dikilmeye başlandı, her şeyi hazır. Süt fiatları artışta şuan için 480 den ekimden sonra 630 aralık sonu da 700 ykr olacağı belirtildi. Buna paralel olarak yem de çuval başı 10 ytl arttı. Arpa yükselişte kg mı 550 ykr ile 580 ykr arası alıcı buluyor memlekette arpa kalmadı. Buğday 480-500 arası Saman hakeza….
  Yağmur Rahmeti son sürat devam . Maşallah sonbahar çok bereketli başladı. Umarım Bahar da da yüzümüz güler.
 3. Köyümüzden Bu yıl Denizli 'den Müracat eden İbrahim Karakoç ve eşi , Almanya'dan Müracat eden Şerif YILMAN hacca gidiyor. Kendilerine şimdiden Allah kolaylık versin ve hac ibadetlerini kabul etsin temennilerini iletirken, bizlerden de oralara selam götürmesini dileriz.
 4. Kuraklıktan dolayı verilecek desteklemeler bu ay içinde ödenecek Zannedersem Tamamı değil de %55 değer üzerinden diğer fiy ve tapu desteklemelerinden haber yok.

HABER: Birgi DAŞMAN (18.11.2007)    Köylümüz Ramazan TAŞ' ın kızı Ayşe Kübra TAŞ Denizli ilindeki Özel Servergazi İlköğretim okulunun Denizli ili ve ilçeleri arasında yaptığı matematik olimpiyatlarında 4. olmuştur tebrik ederiz.         Nazillide Polis Memuru köylümüz Hasan SARAY' ın kızı Sultan Melis SARAY OKS sınavındaki başarısından dolayı Nazilli ilçesindeki Özel Fatih Kolejine üçretsiz kayıt yaptırmıştır tebrik ederiz.

 1. Referandum gölgesine şehitlerimizin acısı karıştı. Akşam saatlerinde Dinar Garnizon Komutanlığından anons edildi.Hakkari Dağlıca Kırsalındaki 12 Şehit Askerimzin 2 tanesi Dinar'lı çıktı.Çavuş Servet Gürdal (Burunkaya Köyü) ve Er .........ismini öğrenemedim(Dinar Göçerli den 1987 doğ). Ne desek az....... sözün bittiği yer ateş düştüğü yeri yaktı biz sadece eli kolu bağlı bakıyoruz. az sonra keyfe devam.İçimizdeki hain bölücü grupları susturamadıktan sonra dtp gibi bir grup ülkemin en onurlu meclisinde benim vergilerimle maaş alıyor bu vekiller Pkk yı terörist diye nitelendirmiyor. teskereye hayır diyor Biz ise ABD den Avrupadan pkk ya terörist demelerini bekliyoruz. İçimizdeki yerli gevurlar demeli ki önce sonra diğerleri Allah Sonumuzu Hayır etsin...
 2. Referandum sonuçları:
  403  Evet
    21 Hayır
     3  Geçersiz
  Bu seçim rahmetle geldi üzüntü ile karşılandı. Sabahın ilk saatlerinde 07 sıralarında yağmaya başlayan rahmet toprağı doyurdu yağış 11 30 kadar devam etti. Köyde seçimlere katılım azd.ı Denizlililerden gelen azdı. Bir Dede KARAÇOR ve Dede KOÇ u gördüm.
 3. Köy ekinleri bitirdi sayılır çoğu ekti.Toprak su Kooperatifinin çalışmaları başladı ,elektrik direkleri için çukurlar açılıyor, beton atılıyor artık arkası gelir....
 4. NOT:youtube.com adresine Baraklı Refarandum ve Baraklı Buğday Ekimi diye iki kısa video koydum acizane kendimce seyretmek isterseniz.

HABER: Birgi DAŞMAN (22.10.2007) 

 1. Ramazan Ayı sonlarına doğru Çiyanların Hacı Omar Oğlu Ferhan KARAÇOR'UN Babası Dede KARAÇOR Hakkın Rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan Rahmte Kederli ailesine başsağlığı dileriz.
 2. Köyümüzde geçen ay içinde doğanlar: Ekrem KIZILKAYA'nın ve Zülfikar TAŞ'ın oğlunun çocukları dünyaya gelmiştir. Allah analı Babalı büyütsün, hayırlı ömürler versin.
 3. Süleyman SELEK 'İN Kızı Kastamonu Eğitim Fak , Öğretmen Musa AY'ın kızı küçük olanı Afyon Öğretmen Lisesi; büyüğü Seçil Burdur Sınıf Öğretmenliğini kazandı, Ayrıca Öğretmen Recep KOCABAŞ 'ın kızı da Ankara Hukuk Fak bitirdi Bu sevincini köylülerimizle paylaşıyor Kasım Ayın da kızının Ankara da sınavı için bizden başarı dileklerinde bulunmamızı istedi. Her şey gönlünce olsun. Bunlar sevindirici haberler
  Baraklılılar artık her yerde her kademede yer alıyor büyüyoruz.. Ama bir yerde karşılaşınca kızımız ya da oğlumuz baraklılılar birbirini acaba ne kadar tanıyor ya da yaban elde birbirimize ne kadar yardım edebiliriz.çocuklarımız köylerinden bi haber yaşıyor . Çünkü hanımlarımızın büyük bir kısmı değişik memleketlerden çocuklarımıza köyümüzü bir şekilde tanıtmalı sevdirmeliyiz. Artık yeni nesil birbirini tanımıyor.
 4. Nihayet yorgalar altı bu yıl sulanabilecek. 18. Bölge DSİ den ihaleyi alan şirket çalışmalarına başladı sayılır önce elektrikçiler işlerini bitirecek sonra kanalcılar bu çalışma ocaktan önce bitirilmesi gerekiyormuş.
 5. Havacı Uzman Çvş Ali CİRİT'ten aldığım bilgiye göre Denizli Çardak nato hava alanı yanına İnternasyonal Uluslar arası havaalanı yapılmış 3 aya kadar faaliyete geçecegini belirtti. Bu havalanında yolcu taşımacığı için 5 tane özel hava yolu şirketinin ihaleye girdiğini söyledi. Şu an için 80- 100 ytl olan bilet parasının bu şirketler uçuşa başlayınca artık 40- 50 ytl düşeceğini belirtti. Ayrıca her yere her zaman uçak kalkması da bizim yakın çevremizde olduğu için büyük bir avantaj. Bunu da asker ve uzaktaki yurt dışındakilere böylece duyurayım.
 6. Süt fiatları 620- 630- arasında değişen oranlarda zamlı olarak alınmaya başlandı.
 7. Ekim işleri başlaıdı 3 Bayram gecesi etkili bir yağış oldu.

ÖZÜR:
Köy kabristanlığı ve bayramlaşma esansında çekim yapmıştım Video çekimlerim arızalı olduğu için koyamadım ben de çok üzüldüm sadece bayram namazı görüntüsünü koyuyorum.
www. Youtube.com sitesinde Baraklı Koyu Bayram Namazı diye arama kutucuğuna yazar aratırısınız mezarlık görüntüsü için kendi aile mezarlığımız var diğer arefe günü mezarlık çekimleri çıkmamış. Ya da İsmail Koç köy sitesine oradan link verir.
HABER: Birgi DAŞMAN (16.10.2007) 

 1. Mayısın İkinci haftasından beri uzun süredir yağmayan yağmur sonbaharın ilk yağışı olarak bu Pazar ikindi saatlerinde başladı.
 2. Köyde Ramazan ayı tüm rahmeti ve güzelliği ile yaşanıyor. Cami günlük namazlarda doluyor.Kadınlar gününü iki değişik yerde Kur'an hatimlerine devam ederek değerlendirirken erkekler köy konağında akşamı ediyor. Köye Ramazan dolayısı ile her gün taze pide ve tatlı geliyor. Davul muntazam olarak sahurda çalınıyor.
 3. Köyümüz Toprak Su Kooperatifi nihayet faaliyete geçecek. Boruların döşenmesi ve diğer işler için ihaleleri yapılmış 2 ay gibi bir zaman zarfında tamamlanması bekleniyor.Bu bahar sulamaya geçilecek.
 4. Köyde şuan tarla temzileme ve ekim için hazırlıklar devam ediyor. Bu arada çekirdekler satışı bitti. Köye baya kazanç sağlandı. Doğrudan gelir desteği ve fiy desteklemesi hala daha alınamadı. Gübre ve tohumluk buğday fiyatları el yakıyor. Tohumluk Buğday torbası =50 ytl
  Gübre =45 ytl , yem=25 ytl çıktı. Yem de fiyat artışı kışa doğru artacağı sanılıyor.
  Bu arada süt fiyatı Dinarlılarda 510 ytl diğer alıcı Muhtar Abdullah ta 480 arası . Köylüler sütte fiyatların artacağını umuyor. Türkiye Çin'e süt satışı yapacağı beklentisi sütte yeni fiyatların geleceğini, tahmin ediyoruz 600 civarı olabilir mi bilemeyiz.
 5. Köyde arazi kotasından doğan ve kanalizasyon kanalındaki pis suyun Ali Bal'ın evinin önlerinde taşmasına sebep olan arıza yeni ek bir ilave hat döşenmesi ile gideriliyor.Demir yolunu kenarından kazılarak Bostancı yolunun kenarından takiple ana kanalizasyona bağlanacak.
 6. Çiyanların Abdullah KARAÇOR'un Kızı Denizli Tavas tan birisi ile evlendi.
 7. Ali AYHAN eşi Dudu AYHAN taburcu oldu. Şuan durumu iyiye gidiyor. Felçlilik durumu devam ediyor.
 8. Kaymakamlık caminin tuvaletine yakın bir yerde Mescit ve Misafirhane ve Kur'an Kursu gibi düşünülen yeri inceledi. Konunun uygunluğu görüşüldükten sonra projeye daha sonra alınması düşünülüyormuş.
 9. Hafız Mehmet KUŞ 'un Babası Omar Çavuş olarak bilinen Köyümüz büyüklerinden Ömer KUŞ un eşi Nazilli de vefat etti. Söke den özel olarak cenazeye Ahmet SÜRÜCÜOĞLU Hoca ve Talebeleri Katıldı. Merhumeye Allah 'tan rahmet Ailesine Başsağlığı dileriz .
 10. Köyde İlköğretim Okulun da 3 öğretmen çalışıyor Dinar'dan gelen Fatih OCAK yeniden Evciler'e atanırken Evciler'den eski görevine Baraklı 'ya dönen Altınovalı Nazmi EMER geldi. Okulda bir sözleşmeli Diyarbakır'dan gelen sınıf öğretmeni ve bir de Nazilli'den gelen bayan anasınıfı öğretmeni çalışıyor.Hizmetli Osman KOCABAŞ bu yıl sonuna kadar devam edeceğini ve emekliliğini isteyebileceğini belirtti.
 11. Emekli Silah Teknisyeni Astsubay Halil AKDENİZ sitemizi överek bu tür davranışların desteklenmesi gerektiğini köy için harikulade bir avantaj olduğunu belirtti. Köyümüzün dışında yaşayan bazı kişilerin çocuklarının Polisliği v e Astsubaylığı kazandığını ve bunlarla ilgili yazılar olmadığını , bu kişilere köyümüz sitesi ilgilileriyle bunları paylaşması gerektiğini söylemiş.. Bu şekilde bizim haberimiz olmadan çeşitli kademelerde göreve başlayan sınav kazanan köylülerimiz bize bildirirse adlarını , işlerini , mesleklerini yazmak bize onur verecektir.

  Selam ve Dua ile

HABER: Birgi DAŞMAN (24.09.2007) 

 1. Örümcek tarafından ısırılan (Büllü) Hüseyin CİRİT 1 hafta süren ağrılı ve acılı rahatsızlığını atlattı.
 2. Ali AYHAN Eşi Dudu AYHAN bu hafta yoğun bakımdan çıkabildi .(1 ay sürdü) Akciğerlerindeki sorunlar devam ettiği için halen gözetim altında SDÜ Isparta da yatmaktadır.
 3. İncirlioavada ikamet eden (Kütürhalillerin) Hüsamettin ve Arife AKÇORUN çocukları İzmir Gaziemir Hava Astsubay Hazırlama Okulunu kazanmıştır. Çiyanların Ömer KARAÇOR ‘un oğulları Biri Yozgat Polis Okulunu Biri de Matematik öğretmenliğini kazanmıştır. Ayrıca geçensene Gaziemir Havaastsubay Hazırlama Okulunu Kazanan Gövcülerin Ahmet KIZILKAYA’NIN oğlu İbrahim KIZILKAYA da köyümüz sitesine adını yazılmasını istemekte (şu an 2. sınıf öğrencisi) Sınav Kazanan Köylülerimize Kendilerine başarılar ailelerine de hayırlı olsun dileklerimizi sunarız.
 4. Köylümüz Ankara Etiler Orduevinde görevli İstikam Tek. Ast. Osman ÜNAL ve şi Hatice ÜNAL ‘ın bir kızları dünyaya gelmiştir. Adı ELİF Allah anneli babalı büyütsün dileklerimizi sunarız.
 5. (İnce Mehmet ) Eyüboğlu Mehmet SERTTAŞ kızını Isparta da görev yapan astsubayla nişanladı. Ailesi aslen Dinar Avşar Köyünden. Allah tamamına erdirsin dileklerimizi sunarız.
 6. Köylümüz Başkomiser Ali DOĞAN Nazilli Polis Okulundan Siirte tayini çıkmıştır. Kendisine yeni görev yerinde başarılar dileriz.
 7. Almanya daki dostum Hüseyin KOÇ u üzmemek için bir hafta önceki elim kazayı yazmak istemedim ama duydum ki ağabeyleri telefonda söylemiş. Ben de buradan duyuruyorum. Geçen Perşembe Abdil KOÇ Çekirdek elettirirken sol elini helezona kaptırmış ve orta parmağı kopmuş diğer parmak ağır yaralanmış kopan parmak dikilse de tutmamış 6 saat ameliyatta kalmış. Şu an gayet iyi kensine ve Çocuklarına geçmiş olsun dileklerimi sunarım.
 8. Köyümüze anlaşmalı Özel eğitime ve rehberliğe muhtaçlar için Dinar dan Rehablitasyon merkezinden araba geldi. Özel eğitime muhtaç çocukları kaydediyorlar yazılan olursa. Gelip günlük bu merkeze taşıyacaklar.
 9. Hayli ana okul öğrencisi oldu. Okul boyanmış Dinar’dan yeni tayin olan Md yetkili Arkadaşımız Fatih OCAK görevine başladı.
 10. Köyde geçenlerde ana borunun patlaması nedeni ile 1 hafta ya yakın su kesintisi olmuş. Bu sebeplerden ve susuzluktan dolayı herkes evine Sondaj vurdurma derdinde baya da vurdurmayan kalmadı. Metresi derin kuyu olursa 20 ytl diğeri ucuz yaklaşık tüm masrafları ile beraber 1000 ytl mal oluyor.
 11. Köyümüzden bu yıl haccı kesinleşen tek duyduğum tiriklerin İbrahim KARAKOÇ Allah mubarek kılsın hayırlı olsun.

HABER: Birgi DAŞMAN (10.09.2007) 

 1. Beraat kandili akşamı Yorgancı Şaban Karaçor'un eşi (Sağırın )Abdullah Duman ın kız kardeşleri Polis İsmail Karaçor'un annesi vefat etmiştir yakınlarına başsağlığı dileriz.
 2. Denizli de ikamet eden Tahsin HIZLI'nın Kardeşi Ali HIZLI Pamukkale Ünv hastahanesinde Dalak ve Mide ameliyatı geçirmiş durumu ciddiyetini korumaktadır.
 3. Süllülerin Ramazan In eşi Aliye Teyze de Pamukkle Tıp ta açık kalp ameliyatı olmuş şu an durumu iyi köyde.
 4. Köyden Bu yıl Öss ile ilgili haberlerden Musa AY ın kızı Seçil AY Burdur Sınıf Öğretmenliği, Gündüz AYHAN ın kızı 9 eylül Türkçe Öğretmenliğini kazanmıştır. Çevreden Bostancı Muhtarının kız da Pamukkale Tıp Fak kazanmıştır.
 5. Kadir İNAn ın oğlu Sözleşmeli Türkçe Öğretmeni olarak Şırnak Beytüşşebaba atanmış Halil CAN IN oğlu da asker öğretmen olarak Yine eski görev yeri Bitlise gidecekmiş.
 6. İri bir örümceğin işçi pantolonuna girmesi ile ayak parmağından ısırılan (Büllü) Enişte Hüseyin CİRİT acilen Dinar acile oradan yapılan müdahalelerle acı ve ağrıların devam etmesi yüzünden Isparta devlet Hastahanesine sevk edilmiş şu an durumu iyi Geçmiş olsunderiz.
 7. 29.08.2007 körler derneği tarafından Köy konağı bahçesinde konser düzenlenmiş parası bu derneğe bağışlanmış.
 8. 1988 tertiplerin son yoklaması 5-6-7 eylül de Dazkırı askerlik şubesinde yapılacaktır
 9. Yorgalar şehir merkezi ana cadesi asvaltlanıyor.
 10. Köylülerimizden Öğretmen Veysel DEMİR Adana CEYHAN'A Halil BİRER de ADANA merkeze tayinleri çıkmıştır. Yeni görev yerlerinde kendilerine başarılar.
 11. TARIM HABERLERİ : Bu haberleri köy hayatı sevenler için babasının arazisini değerlendirmek isteyenler için derledim. ( Etiler ordu evindeki astsubay Osman a duyrulur) İlçe Tarımdan Ceviz dikmek isteyenler 1 seferliğe mahsus dekar başı 250 ytl verilecek en az 10 dekar tapulu arazi gerekfideler Bursadan Bodur ceviz 1 dekara 8 tane düşüyor.
 12. Damla sulama ve yağmurlama sistemi kuracaklara 5 yıl 0 fazili para şart şu: arazi en az 20 dekar olacak yani 10 dönümlük para ödene kadar alına parçalar 5 yıl garantili ve de İlçe tarımın dediğ firmalardan. alınmak şartı var ama bu araziye derin kuyu sondajı ve motopom alıncaksa ona da %7 faizli kredi veriyor.
 13. Tarımsal sulama için elektrik ihtiyacı olan vatandaşların müracatta acele etmeleri menfaatlari icabı.
 14. Köyde çekirdek hasadı bitti ve biter bitmez de tatlı bir pazar piyasası oluştu çekirdekler numara numara satılıor 55- 60 arası 1800 -65-70 arası 2000-2300 arası peşin çivril tarafından alınıyor.
 15. Köy dışındaki arsalara inşaat faaliyetleri devam ediyor Koçero nun Necati ev yaptırıyor ve ilkkez açık besihane arsaya Muhammet serttaş tarafından yaptırılıyor. Umarım bu açık besihane model olur.
 16. Araştırmacı ve projeleri ile ünlü Ali taş oğlu Osman TAŞ eski köyden Tedaş müdürlüğünün de yardımı ile deredeki yakın arazisine derinkuyu sondajı ve elektrik hattı çektirip buradaki arazilerine bodur ceviz dikecek planlama yaptırmış bu martta dikecek bu ilk uygulamada rehberlik ettiği için teşekkür ederiz.
 17. Dinar tedaş müdürü eski köyün elekrtik hatlarını 2008 de tamir ettirecekmiş.

HABER: Birgi DAŞMAN (02.09.2007) 

 1. Mehmet ( Mamiri) KOÇ un oğlu Sağlık Memuru Orhan KOÇ un düğünü coşkulu bir şekilde 4-5 ağustos ta yapıldı. Eşi de kendisi gibi sağlıkçı İstanbul da çalışıyorlar. Adapazarı tarafından olduğu söylendi.Gençlere ömür boyu mutluluklar dileriz.
 2. Dinar da ikamet eden Yorgancı Mehmet’in oğlunun 18- 19 da düğünü var. Kız evi Baraklı ‘da İbrahim DEMİREL Cumartesi akşamı Baraklı da kına gecesi ;Pazar günü öğle Dinarda balo var.
 3. Ayçiçeklerin hasadı yapılacak duruma geldi birkaç kişi başladı. Bu kuraklığa rağmen taneler dolu kelleleri de iyi. Bu hafta sonu herkes hasada başlar tahmin ediyoruz.
 4. Halil Oğlu Orhan CAN ve Osman Oğlu İbrahim DAŞMAN’IN geçtiğimiz Cuma asker duaları yapıldı. Şuanda nereye gidecekleri belli değil. 316 Kısa dönem Sınav sonuçlarına göre nereye gidecekleri belli olacak Bu hafta sonu birliklerine katılacaklar.
 5. Dünürümüz Köselerin Ali AYHAN’ın eşi Dudu AYHAN Yüksek tansiyondan bayılması sonucu önce Dinar Devlet hastanesi ne sonra da Isparta Süleyman Demirel Tıp Fakültesine kaldırıldı. Şuanda yoğun bakımda. ALLAH tan kendisine acil şifalar dileriz.
 6. Veysel ÇİÇEK 15-20 gün kadar önce ameliyat oldu. Şuan iyi, kendisine Allahtan şifalar dileriz.

HABER: Birgi DAŞMAN (08.08.2007) 

 1. (Burhan KOÇ oğlu ) Muzaffer KOÇ,(Osman KOCABAŞ oğlu ) İsa KOCABAŞ Geçen hafta sonu düğünleri oldu. Gençlere ömür boyu mutluluklar dileriz.
 2. (Mamiri)Mehmet KOÇ oğlu Sağlık Memuru Orhan KOÇ Kendisi gibi sağlıkçı hemşire birisi ile evleniyor 4-5 AĞUSTOS ta köyde Düğünü var.
 3. 1988 tertiplerin askerlik yoklamaları geldi son yoklama 17 eylül son. Zannedersem 2008 mart nisan gibi askere giderler. Ayrıca Öğretmen İbrahim DAŞMAN'da askerlik için karar aldırdı bu ağustosta askere gidecek.
 4. Yurt dışında çalışanlardan bazıları köye geldi tatillerini yarıladı. Bunlardan İlk gelen Sercan KOÇ şu an da Burdur da askerlik görevini yapıyor. 2 hafta gibi bir süre sonra askerliği bitecek Abdil KOÇ oğlu Hüseyin KOÇ Almanya'dan , Cengiz Cengiz YAMAN ve Oğlu da Fransa'dan izin için şu an köydeler. Diğer yurt dışında çalışan İbrahim CAN, Şerif ve İbrahim YILMAN gelmediler. Gelemeyen Köylülerimize buradan Selam.
 5. 2007 yılı öss sonuçlarından köyde pek memnun olan yok. Sadece girebileceklerden Öğretmen (Evciler Halk Eğitim Müd Yar.) Musa AY'ın kızı Seçil AY( EA ) dan girmiş 326 diye duyduk, diğerleri 280- 290 da kalmış.
 6. AKP hükümeti bu yıl kuraklıktan dolayı mağdur olan ve aralarında Afyon'un da bulunduğu 40 ilde destekleme verme kararı aldı. Bu bağlamda Çiftçilerimize müjde doğuyor tapu tohum gibi desteklemelerin dışında ayrıca çiftçi ikinci bir destekleme alacak .Borçlar ertelenecek isteyen düşük faizli kredi alabilecek
  BU KURAKLIK DESTEKLEMESİ EKİLİ ALANLAR İÇİN
  *BUĞDAY DA DEKAR BAŞI ------15 YTL
  *ARPA --------------------------12 YTL
  *FİY ----------------------------20 YTL
  Ayrıca gündem dışı bir ödemenin yapılacağı çiftçileri rahatlattı.Bu konu 11.07.2007 tarihli yazı ile duyuruldu.Bu ayın sonuna kadar müracatlar son.
 7. Köyde siyaset ısınmaya başladı. Sokaklar akp ve mhp parti bayrakları ile süslenmiş iktidar partisi bayrakları çoğunlukta ; bazı köylü vatandaşlar evinin duvarına boydan boya akp bayrağı asmış. Diğer partilerin biraz etkisi az. Seçimin ülkemize hayırlı olmasını dileriz.
 8. Son haberimiz de DEDE KOÇ tan ; Dede KOÇ baba oldu. Bir kızı oldu . Adı ECRİN NAZLI KOÇ ALLAH hayırlı uzun ömürler versin dileklerimizi iletiriz.

(Haber yazmamdan bazı kişiler gocunuyormuş ;hatalı yazmış olabirim bizimkisi sadece dışarıdaki köylülerimize hizmet hoşuna gitmese söyle düzeltelim ya da okumassın olur biter) 
HABER: Birgi DAŞMAN (17.07.2007)    
     
2007 BARAKLI KÖYÜ MİLLETVEKİLLİĞİ SEÇİM SONUÇLARI

               1018                1019

               Nolu                 Nolu

 

 

             Sandık              Sandık

 

AKP      202                 184

MHP       21                   23

DP          12                     8

CHP         6                   18

SP            5                     5

GP            3                     1

HYP         5                     4

 Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olsun.

 1. (Burhan KOÇ oğlu ) Muzaffer KOÇ,(Osman KOCABAŞ oğlu ) İsa KOCABAŞ Geçen hafta sonu düğünleri oldu. Gençlere ömür boyu mutluluklar dileriz.
 2. (Mamiri)Mehmet KOÇ oğlu Sağlık Memuru Orhan KOÇ Kendisi gibi sağlıkçı hemşire birisi ile evleniyor 4-5 AĞUSTOS ta köyde Düğünü var.
 3. 1988 tertiplerin askerlik yoklamaları geldi son yoklama 17 eylül son. Zannedersem 2008 mart nisan gibi askere giderler. Ayrıca Öğretmen İbrahim DAŞMAN'da askerlik için karar aldırdı bu ağustosta askere gidecek.
 4. Yurt dışında çalışanlardan bazıları köye geldi tatillerini yarıladı. Bunlardan İlk gelen Sercan KOÇ şu an da Burdur da askerlik görevini yapıyor. 2 hafta gibi bir süre sonra askerliği bitecek Abdil KOÇ oğlu Hüseyin KOÇ Almanya'dan , Cengiz Cengiz YAMAN ve Oğlu da Fransa'dan izin için şu an köydeler. Diğer yurt dışında çalışan İbrahim CAN, Şerif ve İbrahim YILMAN gelmediler. Gelemeyen Köylülerimize buradan Selam.
 5. 2007 yılı öss sonuçlarından köyde pek memnun olan yok. Sadece girebileceklerden Öğretmen (Evciler Halk Eğitim Müd Yar.) Musa AY'ın kızı Seçil AY( EA ) dan girmiş 326 diye duyduk, diğerleri 280- 290 da kalmış.
 6. AKP hükümeti bu yıl kuraklıktan dolayı mağdur olan ve aralarında Afyon'un da bulunduğu 40 ilde destekleme verme kararı aldı. Bu bağlamda Çiftçilerimize müjde doğuyor tapu tohum gibi desteklemelerin dışında ayrıca çiftçi ikinci bir destekleme alacak .Borçlar ertelenecek isteyen düşük faizli kredi alabilecek
  BU KURAKLIK DESTEKLEMESİ EKİLİ ALANLAR İÇİN
  *BUĞDAY DA DEKAR BAŞI ------15 YTL
  *ARPA --------------------------12 YTL
  *FİY ----------------------------20 YTL
  Ayrıca gündem dışı bir ödemenin yapılacağı çiftçileri rahatlattı.Bu konu 11.07.2007 tarihli yazı ile duyuruldu.Bu ayın sonuna kadar müracatlar son.
 7. Köyde siyaset ısınmaya başladı. Sokaklar akp ve mhp parti bayrakları ile süslenmiş iktidar partisi bayrakları çoğunlukta ; bazı köylü vatandaşlar evinin duvarına boydan boya akp bayrağı asmış. Diğer partilerin biraz etkisi az. Seçimin ülkemize hayırlı olmasını dileriz.
 8. Son haberimiz de DEDE KOÇ tan ; Dede KOÇ baba oldu. Bir kızı oldu . Adı ECRİN NAZLI KOÇ ALLAH hayırlı uzun ömürler versin dileklerimizi iletiriz.

(Haber yazmamdan bazı kişiler gocunuyormuş ;hatalı yazmış olabirim bizimkisi sadece dışarıdaki köylülerimize hizmet hoşuna gitmese söyle düzeltelim ya da okumassın olur biter) HABER: Birgi DAŞMAN (17.07.2007)  

 1. KÖYDE BU YAZ HARMAN SEZONU ERKEN BİTTİ. AYNI ANDA SAPLAR DA ALININCA MİLLET HARMANDAN ERKEN KALKTI. SAMANIN AZ OLDUĞU BUĞDAYIN AZ OLDUĞU AMA MAHSULLERİN FİATLI OLDUĞU BİR DÖNEM
  BUĞDAY TABAN FİATI 425YKR DOLUSU 16 KİLO =6800YKR
  SAMAN ARABA OLARAK 175 -200 YTL ARASI SATILIYOR
  KİMYON BU YIL AZ ONUN KG FİATI DA 2700 YKR 3000 ARASI
 2. BU HAFTA İKİ DÜĞÜN BİRDEN BİRİ MALATYA -NAZİLLİ DİĞERİ BARAKLI-AMASYA DA
  SİTEMİZİN KURUCUSU İSMAİL KOÇ UN YEĞENİ ; BURHAN KOÇ UN OĞLU MUZAFFER KOÇ'UN 11 TEMMUZ DA MALATYADA, 14 TEMMUZDA NAZİLLİDE DÜĞÜN YAPACAK.
  YİNE AYRICA BU HAFTA SONU YANİ 14- 15 TEMMUZ ARASI MEB'DAN EMEKLİ OSMAN KOCABAŞ'IN OĞLU TÜRKÇE ÖĞRETMENİ İSA KOCABAŞ AMASYA'DAN EVLENİYOR HER İKİ GENCE ÖMÜR BOYU MUTLULUKLAR DİLERİZ.
 3. KÖYDE HAVALAR GÜNDÜZLERİ AŞIRI SICAK AMA GECELERİ DE BİR O KADAR SERİN YİNE YAĞMURSUZ GÜNLŞER BAŞLADI AYÇİÇEKLERİ GELİŞİMİ DURABİLİR.
 4. KÖYDE SEÇİMLER DOLAYISI İLE SİYASETİN HAVASINA GİRDİ. KAHVEDE HARARETLİ SEÇİM YORUMLARI YAPILIYOR. DİNAR DAN TAŞIYICILAR KOOPERATİFİ BAŞKANI ŞEREF CEYLAN'IN CHP MİLLET VEKİLİ ADAYI OLMASI İLE KÖYE BAYA CHP ARABALARI SIK GELİP GİTTİ. BU ARADA PRF MHP ADAYI ABDÜLKADİR AKÇAN DA KÖYDE ZİYARETLETLERDE BULUNDU. KÖYDE AKP AĞIRLIKLI BİR SİYASET YAŞANIYOR. 2002 SEÇİMLERİNDE AKP KÖYÜMÜZDE 1. PARTİ ÇIKMIŞ 350 ÜZERİNDE OY ALMIŞTI 2. PARTİ MHP 50 CİVARINDA OY DİĞERLERİ ÇOK KÜÇÜK KISIMDA KALMIŞTI. UMARIM 23 TEMMUZ SABAHI GÜNEŞ ÜLKEMİZ İÇİN HAYIRLI BİR SABAHI MÜJDELER VE İNSANIMIZ İÇİN ALLAH HAYIRLISI KİM İSE ONU BAŞA GEÇİRMESİ DİLEKLERİMLE...

HABER: Birgi DAŞMAN (10.07.2007)  

 1. Köy olarak Acı günümüz.
  Ankara Sıhhıye Subay Ordu evinde Görevli Kıdemli Hava astsubay (Ülfet'in Ahmet ÇETİNKAYA 'NIN Oğlu) Köksal ÇETİNKAYA Ankara da geçirmiş olduğu elim trafik kazasında Cumartesi günü hayatını yitirmiştir. Kederli ailesine ve yakınlarına Allah'ran başsağlı dileriz.
 2. Köyde 23 haziranda ekinlerin hasadı başladı. 3 yabancı 2 adet köylümüz toplam 5 biçer tutulduğu bildirildi. Biçerciler daha önceki Sandıklı lı Halil ibrahim ve Kardeşi. Biçime Dereler ve kesikler bayırdan başlandı, karışık biçiliyor.
  Mahsuller araziye göre değişiyor. 15- 20 dolu arası. Zayıf olmasına ve kuraklığa rağmen yine de iyi saman fiatları ve buğday fiatları pahalı. Saman da arabası 150 200 ytl arası.
 3. Biçime Toprak Su Kooperatifinin çalışmaları baŝlaması nedeni ile Yorgalar altlarından başlanması düşünülüyor. Çünkü orada Kanal açılıp boru döşenecek, Elektrik çekilecek Başkan Ramazan SOLMAZ Sulamanın eylül ayına yetiştirileceğini Buna rağmen Köylülerin isteksiz olduğunu hatta DSİ görevlilerine bile kuyuların yerini gösterilmediğini anlattı. 9000 m karelik alan olmasına rağmen bunun 10 bin m kare yapıldığını anlattı. Çalışmaların diğer sahalara aktarılması için çalıştıkları üyelik için şu an 60 ytl alındığı buna rağmen hala tarlası olduğu halde üye olunmadıı sulama başlandığında üyelik için baş vuruda 250 ytl alınacağı belirtildi.

HABER: Birgi DAŞMAN (25.06.2007)  

 1. Evciler İlçe Tarım, Çiftçilerimizin tapu desteklemeleri olan arta kalan 10 ytl lik kısmı Ziraat bankasında ödemeye başladı, paralar alınıyor.
 2. Geçen Hafta Baraklı sele ve doluya karıştı. Bu dolu yağışı Bayırlardan Avdan yönüne doğru oldu .Sel yolu üzerinde olan tarlaların toprağı sürüklendi Bayırdaki ekili kuru mahsul olarak arpaların tanesini dökerken , yeşil mahsullere zararı az oldu. Daha çok ayçiçekler kırıldı ve yaprakları delindi .Ayçiçekler düzelirken arpalar da dane kalmadı. Bu zarar kısmi ; Esas ekili alan kısmında dolu olmadı.
 3. Ne tesadüf ki bu hafta Perşembe de Evciler, Altınova, Akyarma, çevresinde çok iri taneli dolu yağışı oldu. Arabalara bile zarar verdiği belirtildi. Kaymakamlık hasar tespiti yapmak için Baraklı’ya geldiğinde köyümüzde dolu yağışından zararımızın olmadığı belirtildi. Bu hasar çevrede yaşanırken bizim köyü Allah korudu.
 4. Dinar’da İkinci Susurluk Kazasına benzer bir kaza yaşandı Dinar Uluköy yakınlarındaki olan kazada olayın ayrıntıları tv lerde yayınlandı.
 5. Ayrıca Dinar Yerel Umut Gazetesi patronu Adnan AKTAŞ yanındaki çalışanı tarafından Boğazı kesilerek cenazesi Burdur yakınlarına battaniye içinde sarılı olarak bırakılmış. Bu haber Türkiye gazetesi 07.06.2007 de yayınlandı. Cinayetin Namus davası olduğu belirtildi.
 6. Dinar Toki evleri teslimi hala yapılmadı . 2. etabı da liste tamamlanırsa yeniden bir inşaat daha başlatılacak Ayrıca AKP den Dinar Millet vekili aday adayı olan Çankaya AKP ilçe başkanı Avukat Ali ÖZKAYA listede seçilemedi 7. Sıra adayı ve MHP den aday adayı olan Avşar Köylü Hasan ÇOBAN Devlet planlama Teşkilatı uzmanı Bu kişi de liste dışı kaldı. O kadar nüfusa rağmen Dinar çevresinden yine aday çıkmadı.

HABER: Birgi DAŞMAN (07.06.2007) 

 1. İşte müjdeli bir haber :Bekir Çiftçi ‘nin evinin önündeki meydanlık parka (alana ) Afyon İl Özel idaresi destekli Çocuk parkı kurulması için tahtravalli, kaykay, salıncaklar vs.. geldi . Bu hafta kurulacak Çocuklarımıza hayırlı olsun. Bu uygulama çevre köylere de başlatılmış.
 2. Köyümüz halkından Hurşit KUYUCU’nun oğlunun bu hafta Düğünü oldu . Hem kız evi hem de oğlan evi oldu.
 3. Fiy desteklemeleri için tarla kontrolü bu ayın sonunda son . Fiyler çiçekte iken yolunması esasmış tohuma kalanları desteklemeye dahil etmeyecekler.Makinelerle biçimler başladı .Ama boyları kısa olduğuna ,yarısı tarlada kalıyor, biçimden de bir şey çıkmıyor.
 4. Bu Pazar çok kuvvetli bir yağış oldu. Geçen yağışlarla kuruyan arazi yeniden canlandı. Ekinlerin boyları şimdilik kısa ama başakları baya dolgun görünüyor.,
 5. Köyümüzde nüfus azalmasına rağmen bakkal sayısında artış oldu. Bakkallar zincirine Dede İNAN ‘ın oğlu Kadir İNAN ‘da Köy Konağı karşısına bir bakkal açtı.
 6. Osman DAŞMAN’ın Oğlu Ramazan DAŞMAN ; Denizli’ye taşındı yeni işinde ve evinde mutluluklar.
 7. Denizli Pamukkale Ünv. de açık kalp ameliyatı olan Osman KOCABAŞ artık köyde dolaşıyor ; kahveye çıkıyor, Allah şifalar versin. Gayet ameliyattan memnun . Kendisinden duyduğuma göre baya bir kişi İnternetten aldıkları haberlere göre onu aramışlar : bu da gösteriyor ki site amacı doğrultusunda ilerliyor .
 8. Geçen Hafta komşu köy Avdan ‘da Yemekli Birlik beraberlik ve kültür şöleni vardı . Küçücük AVDAN köyü yaşatma derneği adı altında derneklerinin yapmış olduğu bu faaliyet gurur verici idi. Çoğu yerden Avdanlı’lar bu şenliğe kaltılmışlardı. Bizler maalesef böyle bir şenliği düşündük ama her şey sözde kaldı. Çünkü herkes istekli ama içraata geçecek kadro oluşturulamadı . Ama bu işi Yönetim ve Büyüklerimiz düşünmeli ve bizlere görev vermeli biz bu işi ancak öyle yapabiliriz, darsı ileriki yıllar da. Daha aydın Bir Baraklı için ,
  Selam ve Dua ile
  .

HABER: Birgi DAŞMAN (28.05.2007)

 1. Köyümüz halkından Hurşit KUYUCU’nun oğlunun bu hafta 25-26 .05.2007 de çalgı ile düğünü var.
 2. Köyümüz halkından Yılmaz YILMAN ‘ın Almanya ‘daki Oğlu İbrahim (kardeş)YILMAN’ın Kızı Sandıklı’lı bir genç ile hayatını birleştiriyor. Düğün Tarihi25- 26 Mayıs.
 3. Muhtarlığın anonsu ile bu haftadan itibaren fiylerin çiçekte iken yolunarak görevlilere gösterilip desteklemeden yararlanılabileceği belirtildi . Bu arada uzun zaman kurak geçen yaz dönemi fiylerde cılız bir boya neden oldu. Tam bu yağmurla büyümeya başladığı bir zamanda ise bu anons milleti şaşkın hale çevirdi.
 4. Mart ayından beri yağmayan yağmurlar nihayet 18.05.2007 de Cuma saat 15 de başlayan ve hala aralıklar la devam eden yağmur umutsuz çiftçinin yüzünü güldürdü. Kuruyan mera tekrar yeşermeye kuruyan ekinler canlanmaya başaklar uzamaya başladı :Buna rağmen İlaçlanan ekinler yanık vaziyette onlarda düzelme yok. bu yağış bir kurtuluş oldu acınacak bir durum vardı. Ayçiçekler bu yağmurla şahlandı. En çok yağışlar bayırlar ve dağa oldu...
 5. Köyümüze İlköğretim okuluna Altınova’lı Ümit Öğretmenin yerine Dinar dan Fatih OCAK atandı .
 6. Tüm çevre Köy yolarında ki Bu yıl dikilen akasyalar tutmuş ama bizim köyde hem gözükmüyor hem de dikilenler yol boyunca inekler tarafından kırılmış Daha önce Muhtarlıkça dikilen Sağlık evi ve İmam evinde dikilen ağaçlar ise çoktan ruhuna fatiha.
 7. Köy-Des Projesi Kapsamında verilen ve yeni gelen taşlar yine ana yolara döşeneceği yerde ara yolara döşenmeye devam ediliyor. Takdiri Baraklı Köyü Halkına …

HABER: Birgi DAŞMAN (21.05.2007) 

 1. Dinar ‘da doğal gaz döşenmesi yapılıyor. Döşenen yerlerde bu kış kullanıma geçeceği söylendi. TOKi evleri de bu ay teslim ediliyor.
 2. Köyümüz Halkından Hurşit KUYUCU’nun Oğlu İlyas KUYUCU Gökçek Kasabası’ından bir kızla hayatını birleştirdi. Düğünleri de yakında olacağı belirtildi.
 3. Bu Salı da beklenen rahmet yağmadı, uzunca zamandır yağış alamayan mahsuller kuruma yolunda yine de en iyi mahsül Baraklı ‘da olmasına rağmen ürünlerde ki kuruma ve kısalık üzücü . Belki de çoğu yerde buğday kelle çıkaramayacak. Ayrıca tüm çevrelerde badem kayısı şeftali olmasına rağmen Baraklı’da tüm meyveleri kış vurdu Bu yıl meyve yok.
 4. Köyümüz Halkından Rahmetli ÜNAL’ın Oğlu Ramazan ÜNAL’ın 09.05.2007 Bir oğlu dünyaya gelmiştir. Anne ve bayaya Allah analı babalı büyütsünder yaşı uzun olmasını dileriz.
 5. Dinar’da etkin bir Hıdırellez kutlaması oldu TRT sanatçıları ve çekimleri eşliğinde akşam da konserler eğlenceler devam etti. Bu etkinliklerin 16 mayısta TRT degösterileceği belirtildi.

  Bir başka haberlerde görüşmek dileği ile hoşçakalınız.

HABER: Birgi DAŞMAN (10.05.2007) 

 1. Baraklı Köyü’müzde halkın maddi destekleri ile 28.04.2007 Cumartesi öğle namazından sonra tüm köylülerimizin katılımı ile yağmur duası yapıldı. Duadan hemen sonra yağmur başladı ise de devam etmedi. Şu an da tüm mahsüller çok güzel olmasına rağmen durma noktasında. Köylülerimiz yemek ve diğer masraflar için topladıkları paralarla İlköğretim okulu avlusunda yemek verdi. Yemek olarak etli pilav ,helva ve ayran verildi. Bu yağmur duasını düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyoruz
 2. Mayısın ilk haftası, 1-2 si gibi umre için giden köylülerimizn döneceği duyuruldu.,
 3. Köyümüzde Tahsin HIZLI’nın Kızı Tuğba’nın bu hafta düğünleri vardı. Oğlan evi Başmakçı merkez. Kına gecesi şenlikli oldu.

4.      Köyümüzde baharla birlikte tarımsal faaliyetler hızlandı, Ayçiçek arası sürme ve otlarını temizleme başladı. Fiy desteklemeleri için evrak teslimi bu Çarşamba 2 mayıs son. Bu yıl fiy desteklemesi verilirse dekar başı 75 ytl olacağı belirtildi. Çoğu kişi fiy biçme makinesi aldı yağış olursa ALLAH verirse biçeceğiz İnşallah.5.      Köy imamımız uzun bir aradan sonra lojmana taşındı. 6.      Datça’dan gelen arıcı arkadaşlar bu yıl da yine aynı yerlerine kondular.

 1. Hizmetli Osman KOCABAŞ bu pazartesi Pamukkale Üniversitesinde Kalp amaliyatı olacak Kendisine ve ailesine acil şifalar dilerken, ameliyatının başarılı geçmesini Cenab’ı ALLAH’tan dileriz..      Bir başka haberlerde görüşmek dileği ile hoşçakalınız.

HABER: Birgi DAŞMAN (29.04.2007) 1-Evciler ve çevre köyleri ağaçlandırması çerçevesinde Baraklı-Altınova yolu kenarı,Altınova –Evciler arası, Baraklı Bostancı yolu kenarları, Baraklı-Sütlaç eski çeşme yanına kadar olan kısım akasya ağaçları ile ağaçlandırılmıştır.     Daha önceki Köykonağının önü’nde dikili olan çamlar artık kendini baya gösteriyor. Köy imam evi çevresi ve      Sağlık evi arsası çevresinde muhtarlıkça dikilen ağaçların çoğu maalesef bazılarının art niyetlerinden dolayı ya kırıldı ya kurutuldu. Köykonağı çevresi de çamların yanı İkinci sırası da ağaçlandırılmış...Sulamak ve korumak çok önemli dikmek yetmiyor. Şu anki dikilen ağaçlar ineklerin tam geçeceği güzergahta bakalım kaç tanesi tutacak. Ama emeği geçenlere sonsuz teşekkür ederim.2-Şu an çevrede en iyi mahsül Baraklı da … Sütlaç’ta yağmur duası oldu. Evciler de Kutlu Doğum haftası münasebeti ile çevreden müftülük yardım toplamış Baraklı ‘ ya da belediye otobüsü yollayarak katılımı sağlayacaklarmış.3-Muhtarlıkta seçmen kütüğüne yeni kayıt olan eklenenlerin listesi var. Seçmen yaşının indirilmesi, ile baya seçmen listesi sayısı artmış.4- Köy konağı bahçesinde geceleri valeybol maçları dondurmasına devam ediyor, ayrıca köy halkı hayvanlarını bahara koyverdi. Kesikler ve eski köy de herkes avlusunda hayvanlarını otlatıyor.5-Demiryolcu (Hulusi’nin oğlu )Necati ÇİFTÇİ ‘nin Oğlu İle Yusuf YILDIZ ın kızı 14- 15 Nisan tarihlerinde Denizli‘de düğünleri oldu. Gençlere mutluluklar dileriz.6-Mazot desteklemesi ve gübre desteklemesi dekar başı 8 ytl ye düşen miktarlarda ödemesi geçen haftalarda tamamlandı Kalan paranın haziran ayında verileceği söylendi.HABER: Birgi DAŞMAN (17.04.2007) 
1-
1988 Tertiplerin askerlik Yoklama İsim listesi Köy konağına asıldı. 1-30 Nisana kadar askıda.Bu liste de adres ve doğruluk tespiti muhtarlıkça yapılacak 20 kişiye yakın bir liste var
2-Köy için yeni bir gelişme Ramazan AKGÜN döneminde toprak su kooperatifi canlanmaya başladı. Yorgalar altı mevkisinde kısmi bir alanda bu e kanal boru döşeme çalışmasının başlatılacağı söylendi Üye olup ilgisizlerin üye aidatı yatırmayanların üyeliği düşürüleceği ve yeniden kayıtta esaslı bir üye aidatı alınacağı anons edildi. Tabi bu arada bu mevkide arazisi olamayanlar işin olmasını istemiyor. Adam bilse bu bir deneme safhası bu zamanla tüm araziye yaygınlaşacak, daha farklı düşünür herhalde.
3-27.03.2007 de akşama karşı Hacı Emin AY ın eşi Ümmü AY ___ Hamit, Abdullah ,Musa ,Umut AY'ın anneleri Hakkın Rahmeti Kavuşmuştur Cenaze Çarşamba Günü defnedilmiştir Kederli aileye ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
4-Doğrudan gelir desteklemeleri köylüleri hayvancılığa ve bahçeciliğe doğru yöneltiyor. Tapulu en az 10 dekar tarlaya ceviz ya da badem dikmek şartı ile ilçe tarım dekar başı 250 ytl toplamda 2,5 milyar lira para ödüyor tabi ki fidanların parası faturaladığında fidan parasının yarısını da karşılıyor.
5- Köyde kadınlar arasında hummalı bir çalışma başlatılmış Her hafta cumaları kadınlardan sırası ile istekli olanlar yemekli mevlüt ve yasin okutmaya başlamış, Allah kabul etsin.
6-Bu yıl ayçiçeği ekimleri erken başladı bitti. Daha geçen yılın ay çiçekleri çoğunun satılmadı. Ekinler çok iştahlı ve güzel, güzel yağmur aldı tabi ki nisan sonu yağışları sayesinde. HABER: Birgi DAŞMAN
(01.04.2007) 

 1. Köy_des devlet destekli Köylere alt yapı götürme Projesi adı altında nihayet köyümüze parke taşı gelmiş , 5 Martta başlanmış ; Güzergah olarak Muhtarın evinin önü ve Kasım Doğan ın evinin arkasına bakan cadde nin bir kısmına kadar döşeniyor . Diğer yollar kısmetse bir başka bahara...
 2. Komşu Köyümüz Bostancı'nın sevilen simalarında Necati...(Musa'nın Ali'nin Kayını) vefat etmiştir. Yakınlarına başsağlığı dileriz. Biz onu şak şak tespihi, ağır tavırları , eğlenceye düşkünlüğü, İngiliz pantalonu ,
  aynalı kemeri , ile tanırız.
 3. Evciler Müftülüğü'nün Başlatmış olduğu Kutlu Doğum Haftası nedeni ile Köy İmamımız ;Peygamber Efendimize salat-ı serife, İhlas, Kur'an hatmi yapacakları isim olarak kayıt ediyor. Nisan ayı ilk haftasına kadar sürecek bu çalışma sonunda ismini yazdırmış olan kişilerin de umumi duada isimce anılacağı belitildi.
 4. Bu yıl yeni hac kayıtlarında Baraklı 'da rekor yaşanacağı belirtiliyor.Şimdiden bazı hacılık için niyetlenmiş olan kişilerin ismini açıklayacağım İnşallah Hacılıkları çıkar Ve muratlarına ererler.
  Bu yıl Hac kayıdı yaptıracaklardan bazıları;
  -Hüseyin CİRİT ve Eşi Yüksel CiRİT
  -Ekrem YILDIRIM ve eşi
  -Mustafa AYHAN ve eşi
  -Dede CİRİT VE Eşi
  -İbrahim KARAKOÇ ve eşi
  -Topuklu Eşi HÖRÜŞEN KARAÇOR
  -Solakların Fevzi Eşi Suna ASLAN
  26 mart gibi de daha önce yazdığım umre hacılarımız gidiyor.
 5. Bu sene köye bahar erken gelmiş gibi, şimdiden ağaçlar çiçekte Hardallar ballıbabalar açmış ekinler baya büyümüş küresel ısınma iyice derinden kendini hissetiriyor. Desteklemeler için herkes ovalara fiy doldurmuş. Herkesler bir umut .. Umut bahar yağmurlarında ALLAh a havele ediyoruz.Şimdiden otlar cılızlazmış su bekler...
 6. Bu yıl nasipse olacak düğünlerden de bahsedelim:
  *Temmuz Ortası Hizmetli Osman KOCABAŞ 'IN oğlu iSA KOCABAŞ temmuz ortalarında Amasya'dan evleniyor.
  * Burhan KOÇ' un oğlu Muzaffer KOÇ Temmuzun 24 ünde Malatyadan evleniyor.
  *İsmail Hakkı KOÇ'un oğlu Hamza Mirhan'ın Haziranın 23'ünde Çumartesi Buharkentde sünnet düğünü var.
  *Temmuz sonu gibi Almancı Şerif YILMAN ın oğlunun sünneti var.
  *Ağustos gibi Yorgancı Mehmet Karaçor 'un oğlu ile İbrahim DEMİREl in kızının düğünü var.
  *Yine bu yaz hangi ay bilmiyeceğim Erdoğan ÇETİNKAYA nın Murat ın Düğünü var.`
 7. Baraklı Köyü'nde tüm deperem evlerinin tapusu dağıtılmaktadır Para yatsın yatnasın tapular verilmektedir  13 .03. 2007 de dağılmış. Muhtarlıktan gerekli biligi alınabilir

  Şimdilik duyumlarımız bu kadar yeni bir haberlerde buluşmak üzere Selam ve Dua ile Hoşçakalın.

HABER: Birgi DAŞMAN (12.03.2007)  

Köylümüz Orhan KOÇ'un 24 mart 2007 tarihinde kendisi ile beraber Haydarpaşa numune hastanesinde çalışmakta olan Hayriye KERVAN ile nişanı vardır. Nişan kız evi olan Sakaryanın Geyve ilçesinin Eşme köyünde yapılaçaktır, Allah mesut etsin. Darısı bekar köylülerimize....  

 1. -Bostancı Köyü eşraflarından Bayram Ağa'nın eşi 5 şubat tarihinde Isparta Tıp ta vefat etmiş 6 .02. 2007 de Bostancı Köyü'nde defnedilmiştir.
 2. Bu yıl köyümüzden UMRE için niyetlenmişler. Allah Şimdiden Yapacakları ibadetlerini Kabul etsin .Bu kişilerin ismi;
  Remzi KOYUN ve Eşi
  Ali KOÇ ve Kızı
  Cevat ÖZMEN ve eşi
  Umre için gidiş tarihleri 26 mart olarak duyuldu.
 3. Hacı Erdoğan ÇETİNKAYA'nın Oğlu Murat ÇETİNKAYA 23 veya 24 02. 2007 tarihinde Gökçek Kasabasından nişanlanmıştır. Çiftlere Mutluluklar dileriz . Allah Tamamına erdirsin .
 4. Halil Oğlu Ramazan ÜNAL Özel DENİZ güvenlik 'te Güvenlik Şefi olarak göreve başlamıştır, başarılar dileriz.
 5. Osman DAŞMAN oğlu Ramazan DAŞMAN Bartında ki Vatani görevini bitirip teskere aldı. Kardeşi İbrahim DAŞMAN Kars Sarkamış tan Afyon Çay ilçesine atandı.
 6. Köyde bağ ve ağaç budamalar başladı. Ayrıca Fiy ekimi tam sürat başladı. Gübre atımları devam ediyor.
 7. Köyün yolları grayderlerle düzlendi. Bu aralar proje dahlinde 2 km lik parke taşı döşeme işi başlanacağı söyleniyor. Ama hangi güzergahtan başlanacağı belli değil? SELAM VE DUA İLE

HABER: Birgi DAŞMAN (25.02.2007) 

 1. Köyümüzde Uzun zaman öğretmenlik yapmış herkese emeği geçmiş SÜTLAÇ lı Mükerrem GÜÇLÜ ağır bir şekilde Yeşilhüyük te kamyon altına girerrek ağır yaralanmış olup şu an 2 hafta ya yakınıdır yoğun bakımda Isparta Devlet Hastahanesi'nde yatmaktadır. Alllah yardımcısı olsun der ailesine sabırlar dileriz.
 2. 31.01.2007 Çarşamba günü Denizli Sevindik Nikah salonunda Osman DAŞMAN ın öğretmen oğlu İbrahim DAŞMAN ile rahmetli Erol ÇETİNER'in Öğretmen Kızı Ayşe ÇETİNER ile sade bir törenle nikahları yapıldı. Düğün Tarihleri henüz belirlenmedi : Gençlere Mutluluklar dileriz;Allah Tamamına erdirsin .
 3. 01.02.2007 de gece yarısı yağmur başladı sabah saatelerine doğru bu etkili kar yağışına dönüştü . 8 saat etkili kar yağışı oldu.Bu uzun süredir devam eden kurarklığı unutturdu. Kurban Bayramından sonara ara ara yağışlar sürdü. 3 yıldır böyle kar yağışı görülmediği açıklandı.Buna bağlı olarak çevrede av hızlandı. Avdan çevresi keklik ve Çivril menderes göl çevreleri Duman Köyü ,Tekke Sazlıkları'nda da ördek avcılığı başladı.
 4. 2 Şubatta Buğday satışı sonunda ilçe tarıma teslim edilen fişlere; Ton başına Buğday destekleme ödemeleri başladı . Bu arada diğer kimyevi gübre desteği mazot desteği ve Tapu desteklemesinin de yakında açıklanacağı belirtiliyor. Buğday satışı sonuda alınan bu fişlerin teslim edilme tarihi Nisan ayına kadar sürecek.
 5. Köyümüz Öğretmenlerinden Adnan ÇETİNKAYA nın askeriye deki memur kızı Ankara'dan Isparta ya tayini çıkmış.
 6. Bu yıl Dinar da Sözleşmeli Çalışan Arkadaşlar 2007 _1 İlk atamalarda Kimisi Siirt eruh'un Köyüne Kimisi Batman kOZLUK un köyüne atandı. İngilizce ve Matematik branşından arkadaşlardı. Artık Öğretmenler umdukları değil ummadıkları üçralar bilgisayarın atadığı yerlere gidiyor.
 7. Dinar'da TOKİ evleri tam gaz Nisan sonu teslim edilecek 1 yılda tamamlandı 2 etabı da başlayacak. Bu arada 2007 Nisan da Doğal gaz çalışmaları başlayacağı belediye tarafından belirtildi.

HABER: Birgi DAŞMAN (11.02.2007)

...DUYURU...
HAYIRLISI OLSUN... Bu sene köyümüzde düzenlemeyi düşündüğümüz "Baraklı Köyü Ayçiçeği Festivali"için köyde hafta sonu yaptığımız değerlendirmelerden olumlu bakılmadığınnın görülmesinden, köy dışındakilerden ise istenilen düzeyde katkı gelmediginden, yapılacak olan festivalin ilk olacağından iyi bir şey olması gerektiginden bu sene için iptal olmuştur. Gelecek seneki yapacagımız organizasyonda görev alabilirim veya maddi katkı saglayabilirim diyenler benimle veya Birgi Daşman ile telefonla veya email yoluyla irtibata geçebilirler.        

  Aşağı yukarı bir buçuk aydır köyden haber göndermiyen ve ısrarımız üzerine bizi kırmayıp haber gönderdigi için Birgi arkadaşımıza çok teşekkür ediyorum. Birgi biz köy dışındakiler siteyi her açtımızda yeni haberler görmek istiyoruz diyen yüzlerce sessiz çoğunlun olduğunu bilmeni istiyor ve sezsiz çoğunlugunda ses çıkarmasını bekliyoruz.
 
      

     
Uzun süredir haber yazmıyordum sebebi ise insanları memnun edememek!
      Bazıları yalan yazıyorsun dedi, bazıları yanlış, muhtar da benimle ilgili atıp tuyormuşsun dedi, halbuki köy sitesinde muhtarla ilgili en ufak yazı yok. Bir de sağolsun FB li ve GS lılar siteye yazmak istemedim. Belki haber isteyen büyüklerimiz okur diye bir de site yöneticimiz İsmail KOÇ hatırına yazacağım. Bazıları da ailesine özel haber istiyor. Bu yazdıklarım kusurlu olabilir veya küçük yanlışlık içerebilir, burası TRT haber kanalı ile yarışan bir haber sitesi değil acizane yazıyorum. Hatta bazen sırf haber olsun idye bana göre önemsiz olan bir haberi duyurmaya çalışıyom belki başkaları için önemlidir diye.

KISA HABERLER
1-Kurban Bayramında Mehmet Arı'nın kızı Dinar Kızıllı'dan bir gençle nişanlandı.
2-Kurban sonu Nail DOĞAN ve eşi Neriman DOĞAN; Süleyman ÖZCAN ve eşi Melek ÖZCAN 9 0cak ta da en son giden Azmi DAŞMAN ve Eşi Zarife DAŞMAN geldi. Tüm hacılarımızın Bu kutlu ulvi görevini Allah kabul etsin.
3- İmam evi taban tahtaları ve ekleri yapıldı. Oturuma hazır Baraklı bir İmam evine kavuştu.
4-Çiyanların Abdullah'ın Mehmet KARAÇOR (büyük oğlan mehmet ağa) Ağrı'dan 23. 01 2007 de evlendi, gelin kızımız köye geldi. gençlere mutluluklar dileriz
5-Bu sene tüm yurtta olduğu gibi köyde mevsim normallerinin üzerinde kış yaşanıyor. 1 ay öncesi bazı ağçlar erik ağaçları çieçkte olan vardı . Kurban sonu köyde 2 sefer güzel yağış oldu yine de kuraklık hakim ilerisi ne olur Allah bilir.
6- Köyümüze gelen yeni sözleşmeli öğretmen Diyarbakır Bismil'den Ramazan AKGÜN ün evde kiraya girdi. Kendisine hoş geldin der başarılar dileriz.
 HABER: Birgi DAŞMAN (25,01,2007)
KISA GÜNCEL HABERLER

 
1. Dinarda İkamet eden Yorgancı Mehmet KARAÇOR un oğlu İle İbarahim DEMİREl in Kızı 3 aralık 2006 da     nişanlandı. Çifte ve ailesine mutluluklar dileriz.
2. Muhtarlıkça 10.12 .2006 da Kapı numaraları dağıtıldı. Bu numaraları öğrenemeyenler internetten de     öğrenebilecek .
3. Köyde Telefon direkleri ve hat tellerinin onarımı yapıldı.
4. Bostancı ve Madenler Parke kilit taşı döşendi. Bizim köye ne zaman yapılacağı ?...
5. Su dalgıç motoru yandığından köy 4 gün susuz kaldı.

HABER: Birgi DAŞMAN (11,12,2006)

 
...DUYURU...
Baraklı Gençlerine duyurulur, Denizlide aylık 500 YTL' ye iş imkanı, bir ögün yemek dahil. Meslek Lisesi Elektrik Bölümü mezunu 3 tane elektrikçi ve 1 tane şöför aranmaktadır. Ayrıntılı bilgi almak istiyenler Denizlideki Köylümüz Polis memuru Ramazan Taş ile telefon ile irtibata geçmeleri gerekmektedir.
( Telefon 0 505 3697224 )
Bu işi ciddi düşünenler acele etmeleri gerekmektedir.
HABER: (01,12,2006)  
KISA GÜNCEL HABERLER

        1-Koyağın(Mera) önü mevkii ağaçlandırma çalışması yapıldı buraya vatandaş katkıları ilen İlçe tarımdan gelen 1000 adet tüp çam fidanı dikildi
        2-Damızlık birliğine üye hayvan yetiştiricilerinin gebe düveleri ilçe tareım vasıtası ilen pazarlandı.Bunlarda sertifika şartı arandı.
        3-Güz dönemi nadas işleri yapılıyor
        4- Buğday destekleme" ton başına 30 ytl "kapsamında üreticinin ürün satış faturalarını sattıkları yerlerden alarak ilçe tarıma teslim etme işlemleri başladı nisan a kadar sürecek teslimi ahlinde destekleme ton başına geri ödeme 30 ytl yapılacağı belirtildi
        5-Organize hayvancılık bölgesi oluşturulmak amacı ile vatandaştan muhtarlık dilekçe kabullerine başladı bu başarılırsa bu dilekçe verenlerle köy dışında organize hayvancılık kurma çalışmaları başlatılabileceği anons edildi.Organize deki amaç yerleşim yerine hayvancılığı taşıyarak alt yapısını hazırlayarak daha modern gelişmiş organize hayvancılık sitesi oluşturmak
İsteyen herkes yer sahibi olarak bu işi yapabilecek
        6-7 kasım 2006 da Köylümüz Remzi KOYUN abi Pamukkale Üniversitesi Kulak burun Boğaz böümü polikıliniğinde Ameliyat olmuştur başarılı geçmiştir Şimdi sağlık durumu iyi acil şifalar dileriz
Ayrıca Oğlu Abdil KOYUN a da yeni evinde güle güle oturmayı dilerken yeni görevi apartman yöneticiliğinde başarılar dileriz
        7-Dinar devlet hastahanes,nde köylümüz Muhammet Serrtaş ın kızı Kamile (başmakçıda evli) bel fıtığından ameliyat olmuştur kendisi iyidir Acil şifalar dileriz 
 HABER: Birgi DAŞMAN (29,11,2006)
 
...DUYURU...
Baraklı Gençlerine duyurulur, Denizlide aylık 500 YTL' ye geçici vasıfsız iş imkanı, üç ögün yemek + barınma dahil. Herhangi bir vasıf aranmamaktadır, ehliyeti olanlar önceliklidir. Ayrıntılı bilgi almak istiyenler Denizlideki Köylümüz Polis memuru Ramazan Taş ile telefon ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. ( Telefon 0 505 3697224 )Bu işi ciddi düşünenler acele etmeleri gerekmektedir.HABER: (14,11,2006)  KISA GÜNCEL HABER
         
Isparta Tıp da Uzun süredir yatmakta olan köylümüz (Hayati YILMAZ ın eşi Önder YILMZ ın anesi )
Dinar da ikamet eden köylümüz NAZMİYE YILMAZ(Keziban TUNÇ un KIZI) Pazartesi sabah 09 sıralarında
Hakkın rahmetine kavuşmuştur . Tüm köylülerimize duyrulur.Cenazesi Dinar da defnedilmiştir.Allah'tan Yakınlarına Başsağlığı dileriz.
HABER: Birgi DAŞMAN (23,11,2006)

 1. 86/3 baraklı köyü tertipleri dagıtım iznine geldiler ve izinlerini bitirtikten sonra ailerinin ellerini öptüler ve ayın 13. de dagıtım yerlerine teslim oldular

HABER: Ramazan özmen (19,11,2006) 1- 86/3 Tertipler acemi birliği izinlerini de kullanıp USTA BİRLİKLERİNE DAĞITIMLARI YAPILMIŞTIR: AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:
*Yunus KOCABAŞ:_______İl Jandarma(Kırıkkale)
*Ramazan ÖZMEN:_______8.Piyade topçu Tugayı(Tekirdağ)
*Halil SOLMAZ :__________Piyade(Bingöl_Yayladere)
*Hurşit TOPÇU :__________Topçu(Edirne _Keşan)
*Halil KARAÇOR :_________(Tunceli)
*İsmail CİRİT :___________Tankçı(İstanbul -Sarıyer Garipçe)
*Coşkun KOÇ :___________İstanbul
*Ferhat ARI :____________İl Jandarma (Ordu)
*Serhan ŞAHİN :_________Komando(Kayseri)
*Mehmet TAŞ :__________Kıbrıs
*Ali REÇBER :___________Kıbrıs
*Murat PEKUZ :_________Ulaştırma (Hatay _Serinyol)

ASKERLERİMİZE HAYIRLI TESKERELER DİLERKEN ONLARA ALLAH SABIR GÜÇ VE KOLAYLIK VERSİN DİLEKLERİMİ SUNARIM.

2-
Köyümüzden bu sene 3 çift hacı adayı var bunlardan Azmi DAŞMAN ve eşi Zarife DAŞMAN diyanetle 3 aralık saat 08 30 pazar diğer çiftler Nail DOĞAN ve Neriman DOĞAN- Süleyman ÖZCAN ve Eşi Melek ÖZCAN özel şirketle aralık ayı ortalarına doğru gidecekler (Gün olarak bilemiyorum) (21.11.06 SALI gideceklermiş Ömer ÖZCAN yeni bildirdi.)
yaklaşık olarak dönüşleri ocak 2. haftası 48 güne yakın kalacaklar son dönüşleri nasipse 19 Ocak saat 23 00 da Isparta hava alanına inecekler.

3-
Azmi DAŞMAN 12 Kasım pazar günü hacı yemeği vermiştir . ALLAH kabul etsin der tüm köylü lerimize teşekkürlerini bildiririm.4-Ramazan TAŞ (Polis) köylülerimize duyurulmak üzere Site yapımcımız İsmail KOÇ'a geçici vasıfsız eleman alınacağını bildirmiş ; aylık Üçret 500 YTL üç ögün yemek artı barınma dahil ayrıntılar için Denizli 'deki RAMAZAN TAŞ (POLİS) telefon ile aranılacak sitede tel. bilidrilecek. 5-Köy konağı kahvesi işletmesini 2 yıllığına HAYRULLAH İNAN muhtarlıktan
kiralamıştır. kira bedeli olarak 3250 ytl konuşuluyor? Müştreileri baya kalabalık ve çaylarından müşteri memnun
HABER: Birgi DAŞMAN (14,11,2006)      

SİTE YAPIMCISI İSMAİL KOÇ’UN VE TÜM KÖYLÜLERİMİN
GURBETEKİLERİN, 86/4 TERTİP ASKERLERİN MÜBAREK RAMAZAN AYINI KUTLAR,
HAYIRLAR GETİRMESİNİ TEMENNİ EDEREK BAŞLIYORUM

KÖYÜMÜZDEN KISA HABERLER :

1-LOKMAN DEMİR İLE ALİ AKDENİZ ‘İN KIZI Bayramın 1. haftası
2-RÜŞTİ ÖZEN ‘İN OĞLU İBRAHİM MADENLERDEN Bayramın 2. haftası
3-Jandarmanın EKREM KIZILKAYA İLE HÜSEM RENÇBER İN KIZI Bayramın 3. haftası evleniyor. Osman TAŞ başkanlığında , Baraklı Köyü tarımsal kalkınma kooperatifi kuruluyor. Kurucu üyeleri:Harun KOÇ,Ramazan CİRİT,Ramazan ÇİÇEK,Musa SOLMAZ, Mehmet SELEK,Kamil EMEKLİ den oluşuyor Kuruluş aşamasında.

EĞİTİM HABERLERİ
1-Köy genç nüfusunun olmayışı Denizli ye göç, Çocuk sayısını bitirdiğinden Baraklı İlköğretim Okulu Kapanma noktasına gelmiştir Tabiki Köylü velilerin ilgisizliği de buna eklenince …. Hep beraber okulumuzun sonunu getirdik
Şimdi 30 a ancak varan sayısı ile eğitim veriyor.
2- 2 öğretmenli 1,2,3 birleşik ------4 ile 5 birleştirilmiş sınıflı eğitim yapılıyor Yeni Sözleşmeli Öğretmen ve Bir Yorgalarlı Öğretmen le eğitim devam ediyor
3- 20 Öğrencili Ana sınıf açıldı..Öğreticisi henüz belli olmamakla beraber Köy İmamının Hanımın da adı geçiyor
4- Köy ilköğretim 6,7,8 Evciler ‘e taşınıyor Liseliler Dinar ‘a kendi imkanları ile taşınıyor Sait İnan Taşımalığı bırakınca EVCİLERDEN Bir araba çocukları taşıyor.
5- Kadir İnan ın oğlu Gökhan İnan Da ders Üçreti karşılığı Şimdilik Türkçe Öğretmeni Olarak Meslektaşımız olarak memuriyete adım atmıştır Kendisine Başarılar Daha geride Diğer Öğretmen Adaylarımız Bunlarda Türkçe ci Gökhan Çetinkaya; Ali Çetinkaya ve Necip’in torunu var adını bilemedim bu arkadaşlarımız da hazır öğretmen sayılır
6- Yeni Üniversite bu yıl Lisans düzeyinde 3 Kişi yerleşti Ramazan Taş In Kızı Özlem Pamukkale ÜNV diğerleri 2 kardeş Yunus Karaçor un Kızı ve Oğlu Bu kardeşlerimize de başarılar dileriz.
 
TARIMSAL HABERLER
1- Tüm ahır hayvanları Şap hastalığına karşı aşılandı
2- Çekirdekler elde kaldı Çoğunluk satamadı
3- Herkes Doğrudan desteklemeden yaralanmak için Aşırı bir şekilde fiy ekimine yöneldi Fiy tohumları yok satıyor. Bu yıl dekar başı 75 Ytl
4- Çoğunluk ekime hazır ramazan sonu bekleniyor Daha doğrusu yağışlar tam toprağa işlemediğinden ekim beklemede kaldı.
 


MUHTARLIKÇA KARARLAŞTIRILAN CADDE VE SOKAK ADLARI
1-Muhtarın evinin önünün olduğu sokak Mehmet Serttaş ‘a kadar----GÜL CADDESİ
2-Ali Bal’ın evinin aşağısından Mezarlık kenarından Asfalta kadar---MENEKŞE CAD.
3-Ramazan Akgün ‘ün evinin yanı -------------------------------------- ALTINBAŞAK CAD.
4-Asfalt boyu ------------------------ RECEP TAYYİP ERDOĞAN CAD.-
5-Teğmenin dükkan önü Camiye kadar Pazar yeri--------Çarşı SOKAK
6- Sağlık Ocağı yeri çevresi Şirin SOKAK
7-H.Hüseyin ile Arzı kızı Sultan AKKAYA evi arası ---ESENTEPE SOKAK
8-Jandarma ile Osman Cirit ‘e kadar yol boyu-------------MAVİ CADDE
9-Abdil Koç ile Dede Karadayı arası yol --------------------SÜMBÜL SOKAK
10- M.Sert İle Ali Taş evi arası yol ---------------------------LALE SOKAK
11-Köy Konağı arkası Çift yol (Azmi Daşman İle Osman Kızılkaya evi rası)—FATİH SULTAN MEHMET BULVARI
12-S.Güngör M. Serttaş evi arası olan yer --------------Manolya SOKAK
13-Musa Ay’ ın evin yanından yol boyu Yunus Karaçor ‘Un eve kadar..MEVLANA MAH.
14-Ali Bal ‘ın evinin arkasındaki yol Halil Hızlı’nın eve kadar ÇINAR CADDESİ
 Bu bilgilerde kısmi hatalarım olabilir ,benim anladığım kadar yazdım sizi bilgilendirdim HABER: Birgi DAŞMAN (04,10,2006) 
HAYIRLI TEZKERELER DİLERİZKöyümüzde buğün cuma namazından sonra 86/3 tertip askere gidecek olanların duaları yapıldı. Akşam üzeride sütlaçlı çalgıcı bilal eşliginde köy meydanında asker ugurlama eglencesi yapıldı. Bu ayın 24' üne kadar bütün askerlerimiz birliklerine teslim olacaklar.    ASKERLERİMİZ

 1. HURŞİT TOPCU (ERZİNCAN) TOPCU
 2. ÇOŞKUN KOÇ (ERZİNCAN) TOPCU
 3. RAMAZAN ÖZMEN (ERZİNCAN) TOPCU
 4. İSMAİL ÇİRİT (İSTANBUL) PİYADE
 5. ALİ REÇBER (İSTANBUL) PİYADE
 6. SERCAN ŞAHİN (ANKARA/MAMAK) PİYADE
 7. HALİL SOLMAZ (ISPARTA) PİYADE
 8. HALİL KARAÇOR (ANTALYA) PİYADE
 9. MURAT PEKUZ (MANİSA) ULAŞTIRMA
 10. FERHAT ARI (İZMİR/BORNAVA) JANDARMA
 11. YUNUS KOCABAŞ (ZONGULDAK/DEVREK) JANDARMA
 12. MEHMET TAŞ (AMASYA) PİYADE

HABER: Birgi DAŞMAN (18,08,2006)   1-EMIN AY VE SELMA ÖZMEN HAYATLARINI BIRLESTIRDILER
2-KÖYE 2 AYDIR BEKLENEN YAGMUR NIHAYET DÜN BÜTÜN GÜN YAGARAK KÖYÜ MÜZÜN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ:
3-KÖYDE EKIN HAZIRLIKLARI BASLADI HERKES EKIN EKMEYE TARLALARI HAZIRLAMAYA BASLADI
4-EKREM KIZILKAYA HÜSEM RENCBERIN KIZI HAFIZE RENCBER ILE SÖZ KESTI
5-BARAKLI KÖYÜ SÜT TOPLAMA KONUSUN DA MUHTARDAN SONRA YENI BIR KOOPERATIF OLUSTURMAK ICIN ANKARAYA RESMI BELGEYLE BASVURDU
6-KÖYDE RAMAZAN AYI BÜTÜN GÜZELIGIYLE BASLADI
7-KÖYÜMÜZ DEN MEMUR VE YA ISCI OLARAK CALISMAYA GIDIP EMKLI OLANLARIN BAZILARI KÖYE KESIN OLARAK YERLESMEYE BASLADI
 HABER: (24,09,2006)

 1. Buharkentde polis memuru köylümüz Hasan SARAY'ın tayini istek üzerine Nazilliye çıkmıştır.
 2. Köylümüz Musa AKDENİZİN oğlunun sünnet düğünü pazar günü oldu.
 3. İncirliovada çalıçan köylümüz Hüsrev AKÇOR'un kızı Tuğba İzmirden bir gençle pazar günü evlendi mutluluklar dileriz.
 4. Köylümüz Hasan Basri KARAKAYA'nın oğlu Hamit KARAKAYA'nın Pazartesi akşamı Denizlide Dedea 1 Nolu düğün salomunda düğünüvardır, duyurulur.
 5. Köylümüz Söke Çıraklık Eğitim Merkezinde müdür yardımcısı Ferhan KARAÇOR'unkızı Gonça Denizli Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliğini kazanmıştır.
 6. Denizlide Polis Köylümüz Ramazan Taş'ın Kızı Özlem İktisat Fakültesini kazanmıştır.
 7. Yunus Karaçor'un kızı Esma Gazi Üniversitesi Tarih Bölümünü, Oğlu Selim ise Pamukkale Üniversitesi İktisatı kazanmıştır.

HABER: Osman KOCABAŞ (27,08,2006)

 1. Salı akçamı gece saat birlerde Hurşit YILDIZ'ın ahırı yandı. Ahır içindeki üç hayvandan ikisi kurtarıldı birtanesi zincir ile bağlı oldugundan kurtarılamadı.
 2. Köyümüz arazisinde cıkan yangında köyümüz agızının hepsi yandı.
 3. Kırgızistanda çalışan Ali DAŞMAN arkadaşımız izin için köye geldi.
 4. Bu gün köyümüze bol yağmur yağdı.
 5. Bu gün Özay SARIÇİÇEK' in oğlunun sünet düğünü oldu.
 6. Yakında köyümüzün sokak aralarına parke taşı döşenmeye başlanacak.
 7. Evciler, Altınova, Baraklı, Sütaç, Dinar arası asfalt yolun eskiyen yerleri tamir edildi.                                               HABER: Birgi DAŞMAN (18,08,2006)

 

 • Köydeki izindeki memurlarla Köy muhtarlığının çıkarmış oldugu futbol takımları arasında halı sahada yapılan maç sonuçu:
 • Memurların futbol takımı: 17
 • Köy muhtarlığının çıkarmış oldugu futbol takımı:10

Ramazan TAŞ: 11.08.2006

 1. Köyümüzün içme suyu deposunun içinin temizligi yapıldı.
 2. Halil AKDENİZ astsubaylıktan emekli oldu.
 3. Uzman Çavuş halil AKÇOR Adana Kozandan evlendi.
 4. Burhan KOÇ oğlu Muzaffer KOÇ Malatyadan hafta sonu nişanlandı.
 5. Halil ÜNAL'ın oğlu Veysel ÜNAL'ın bir erkek çoçuğu oldu, yaşı uzun olsun.
 6. Köyde arpa, buğday, kimyon, fiy, harmanları bitirildi. Samanlar yapıldı.
 7. Bu sene samanlar çok bol ama saman fiyatları çok düşük.
 8. Bugdaylardan istenilen verim alınamadı, buğday fiyatlarıda çok düşük.
 9. Köyimizde bu sene kayısı ve vişne çok bol oldu.
 10. Polis Emeklisi Süleyman ÖZCAN Dinar Devlet hastanesinde amaliyat oldu.
 11. Mehmet EMEKLİ rahatsızlandı. İki üç gün kadar hastanede yattı, durumu iyi, şuan köyde. Allahtan şifa dileriz.
 12. Ekremoğlu Ramazan YILDIRIM'ın 30 Temmuzda sünnet düğünü var.
 13. Mehmet EMEKLİ oğlu Mehmet EMEKLİ, Kazım oğlu Sait İNAN'nın kızıyla 29-30 Temmuzda evlenecekler.
 14. Karadedenin oğlu Çengiz YAMAN Fransadan izine geldi. Çivrile bağlı Tekke köyünden oğlunu 12-13 Agustosta evlendirecek.
 15. Almanyada çalışan İbrahim CAN ve Şerif YIMAN izine geldiler.
 16. Hüseyin KOÇ'un Kayınpederi Ekrem YEŞİLKAYA Almanyadan izine geldi.
 17. Harmanların kalkmasıyla köye hayır toplamaya gelenlerin sayısında artış oldu.
 18. Hacalının Mehmetin kardeşi İbrahim SERT İzmirden köye göştü.
 19. Şakir TOKMAK Hakkın rahmetine kavuştu geride kalanlara sabır dileriz.
 20. Hacalının Mehmet Dinar devlet Hastanesimnde Apantist amaliyatı oldu, 20 gün kadar hastanede yattı.Allahtan şifa dileriz.

HABER: İsmail Hakkı KOÇ(29,07,2006)

 1. Mehmet Dumanın bir oğlu oldu.
 2. Halil Hızlının kızı Dinarlı bir gençle evlendi.

HABER: Zeki KIZILKAYA(23,06,2006)

 1. Köyde arpa biçimine başlandı. Muhtarlıkça kaç biçer gelecek bellideğil. Arpalardan 3, Buğdaydan 2,5 dolu alınacağı söylendi.
 2. Geçen hafta çok güzel rahmet yağışı oldu.
 3. Özellikle ayçiçeklerine yaradı beklenen yağış oldu.
 4. Bostancı'dan Bayram ağanın Sabri'nin Oğlu evlendi.
 5. Dinar'a Rus işadamları tararfından Votka fabrikası kuruldu.Çevreden tonlarca arpa alınacağı belirtildi.

HABER: Birgi DAŞMAN (19,06,2006) 1- Sami Çiçek Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.
2- Ayçiçeği seyreltilmesi, çapalar, kimyon ilaçlanması yapılıyor.Bahçelere arıklar fideler dikiliyor.
3- Halil Hızlı'nın kızının nişanı oldu.
4- Köy konağının bahçesinde gençlik tam gaz voleybol maçlarına başladı.
5- Voleybol maçları günlük olarak köy konağında oynanıyor
6- Bu sene Köyümüze 4 Tane arıcı geldi selamlar.
7- Yapılan şikayetler sonunda Muhtarlık ve İhtiyar heyeti ve İlçe idaresince alınan karar gereği alınan arsaların    tarla bahçe, olarak kullanımının yasak olduğu 5 yıl içinde bu arsalara ev yapılmadığı takdirde kanunu    müeyyide uygulanacağı anons edildi.
8- Bu sene mahsullerin çok güzel olduğu bazı ekinlerin çok yağıştan kına hastalığına tutulduğu belirtildi.Yağışlar    yeterli.
HABER: Birgi DAŞMAN (15,05,2006)

 • Sercan KOÇ 6 haftaligina köye izne gelmistir.
 • Köye beklenen yagmur nihayet dün yagdi ciftcilerin yüzü tekrar gülmeye basladi.
 • Hasan Hüseyin akdenizin oglu Umut Akdenizin askelik dagitim yeri Diyarakir askeri hastaneye cikmistir HABER: Hüseyin KOÇ (02,05,2006)
 • Sulama kooperatifi başkanlığına Ramazan Akgün seçildi.
 • Remzi Koyunun torunu Adem KOYUN evlendi.
 • Ayçiçekleri ekildi, kovun ekimleri devam etmektedir.
 • Bu sene günler yağmurlu geçtiginden mahsullerin iyi olaçağı tahmin edilmektedir.
 • Dinarda ikamet eden köylümüz Dede Kuyucu (Musanın Dede) hakkın rahmetine kavuşmuştur. Yakınlarına Allah'tan sabır diliyoruz.
 • İbrahim Demirel (Arab hüseyin 'in ) yaptığı kazada sucun karşı tarafda oldugu görülmüş ve tutuklanması kaldırılmış, mahkeme devam edecekmiş, Allah sabır ve kolaylıklar versin.

HABER: ismail KOÇ (01,05,2006) 

 1. Bu ay 23 nisan haftasında Remzi Koyun'un Torunu evleniyor .
 2. İbrahim Demirel (Arab hüseyin 'in ) Denizli'de yaptığı kazada bir kız çocuğunun ölümüne sebeb olmuş kendisi şu an yargılanmak için tutuklanmış Allah Kurtarsın der ve kolaylıklar dileriz.
 3. Abdil KOÇ Aydın Lı bir hanımla hayatını birleştirmiştir Kendisine mutluluklar dileriz.
 4. Sağlık ocağı alanı ağaçlandırıldı.
 5. Burhan SAVRAN ın damadı vefat etmiştir.
 6. Köyde ayçiçeği ekiminde rekor ekiliş yaşandı .
 7. Desteklemenin dekar başına 50 Ytl olması Fiy ekimini artırdı. Bu sene epeyce fiy ekilişi yapıldı.
 8. Mahsuller ve meyve ağaçları bu sene çok iyi .
 9. Çiftçinin gözü yine yağmur bulutlarında Kış yağışını iyi alan köyümüz 2 haftadır İlk bahar yağışlarını bekliyor. HABER: Birgi DAŞMAN (11,04,2006)
 • Isparta Şarkikarağaç tan bir imam kardeşimiz köyümüzde görevine başladı.(2 hafta Önce)
 • Köyde hala biçerler tutulmadı sebebi ise fazal hak istemeleri Biçerciler mazotu bahene ederek 3 dolu isterken Muhtarlık bunun fazla olduğunu belirttiği için anlaşılamadı.
 • Sulama Kooperatifi Ramazan AKGÜn sayesinde baya atılım yapacak gibisulama alanları ve genişletilmesi için çalışmaların başlaması için dilekçeler verilmiş.
 • Bu sene mahsuller hızlı bir şekilde gelişti. Harman bu yaz erken başlayacak arpalar ve buğdaylar baya sarardı.
 • Haftaya biçerler mahsul biçimine başlar. Fiyler yolunmaya başladı.2005 Yılı Tapu desteklemeleri verileceği anons edildi. Ayçiçekleri çiçeğe durmaya başladı kelle çeviriyor.
 • Hacıhasanın Büyük Kız bu Hafta Denizliden birisiyle nişanlandı yakında Mehmet Emekli'nin de nişanı olacak.

HABER: Birgi DAŞMAN (05,06,2006) 

 1. Köy İmam evi çevresi ağaçlandırıldı.
 2. Mehmet Emekli'nin Oğlu Mehmet Emekli Otobüsçü Sait İNAN'ın Kızı ile söz kesdi.
 3. Şuan da en yakın düğün yok ama tarihleri Belli olan nasipse olacak olan düğünler Davut'un Osman
 4. DAŞMANın Oğlu Ramazan DAŞMANıN ALİ AYHAN ın kızı ile düğünü var 12ağustosda.
 5. Ramazan ÜNAL ın Hacıhasan Çelik İn kızı ile düğünü var ağustos 19-20
 6. Kahve projektörle köy konağını aydınlatıyor Valeybol maçları Köyde artık geceleri de oynanıyor.
 7. Köyde bu sene mahsuller çiftçiyi güldürdü. Allah nasip ederse yine Ürünlerde bereket var yine anbarlar dolacak. Çekirdeklerin durumu iyi Fiy desteklemesi için Tarım müdürüğünden tespit çalışmaları başladı. HABER: Birgi DAŞMAN (01,06,2006)

  
1-Köy hacılarından Efe, Hacı Dede, Tufan, Ali ilkokulda yemek vermişlerdir.
2-Osman DAŞMAN'IN oğlu ramazan DAŞMAN Kastamonu jandarma eğitim taburuna gidiyor kendisine hayırlı teskereler.
3- Halil ÜNAL'IN oğlu Eşe’nin Ramazan ÜNAL Hacı Hasan’ın kızı Gülsüm ile söz kesilmiştir, kurban da nişanları vardır hayırlı olsun.
4-Köy camisinde eski halı ve kilimlerin satışı yapılmıştır
( Birgi DAŞMAN )
 
1- Köyümüzde yine bir Kurban bayramı kazasız belasız sona erdi. Ama beklenen kalabalık kış şartları nedeni ile gerçekleşmedi.
2- Eski adetlerimiz unutuluyor artık bayramlaşma ve akraba ziyaretleri azalıyor.Özellikle yeni yetişen gençlerimizden orta ve eski kuşaklar habersiz. Güzel adetlerimizi yaşatma gayretine kimse girmiyor. Olmayacak yeni adetler gelişti bu bayramda sanki silah atma yarışına girildi.
3- Kış şartları daha ağır şekilde geçiyor … Beklenen yağışlar geldi .25 01.2006 Çarşamba günü yılın ilk karı 4 parmak kadar yağdı.
4- Köy camisi için imam lojmanı ve cami bahçesi duvarına ekli mescit yapılıyor. Lojmanın şu an çatı kiremitleri döşeniyor. Şu an imamımız eksik, buradan tüm ilgilenenlere bu vesile ile duyurulur.
5- Bu Pazar 29.01.2006 tüm hacılar köyümüze geliyor uzun bir ayrılık hayırlısı ile bitiyor tüm köylülerimize hayırlı olsun, hacları kabul olsun.
6- Erdoğan ÇETİNKAYA’nın Kızı Emine ÇETİNKAYA (Öğretmen Antalya’da Görevli) bu hafta evleniyor.

27.01.06 Birgi DAŞMAN

1- Aydında TCDD'de memur Hüsrev Akçorun kızı Tugba AKÇOR İzmir'den muhasebeci Ferruh isminde bir beyle nişanlanmıştır.
25.01.2006 Selim KARAÇOR  

 1. Amcaoğlu Hüseyin KOÇ'a ALMANYA'dan göndermiş olduğu bilgiler için teşekkür ederim.
 2. Abdil KOÇ Antalya da ameliyat olmuştur. Allah'tan acil şifalar dileriz.
 3. Köyün en yaşlılarından Mahmut KUYUCU hakkın rahmetine kavuşmuştur. Yakınlarına Allah'tan sabır diliyoruz.
 4. Köyde süt fiyatları 370 bin liraya kadar geriledi hayvan sahipleri endişeli
 5. Üst taraf da RESİMLERLE BARAKLI linkine 50 kadar yeni resim yerleştirilmiştir. İsteyen müzik eşliğinde slayt gösterisi olarak seyredebilir.
 6. Köylülerimizin uzun süredir beklediği yağmur yağdı.
 7. Zülfikar TAŞ’ın özürlü oğlu Demirci köyü'nden evlendi. Çifte ömür boyu mutluluklar dileriz.
 8. Kamil EMEKLİ nin oğlu Abdülkadir'in sünneti oldu.
 9. Mahsullerin biçimi tamamlandı. Mahsuller gecen seneye rağmen yarı yarı yarıya az, samanlar ise daha da az.
 10. İzzet KOÇ un oğlu Sercan Almanya'dan izinli geldi.
 11. Kanalizasyon çalışmaları bitmiş olup sıra yol çalışmalarına geldi.
 12. Şevki'nin Dede(Gazi) oğlu Lokman, Efenin Ali'nin ikizlerinden biriyle söz kesmiş. Bu yaz ikizlerin birlikte düğünleri olacağı söyleniyor.
 13. Doğrudan gelir desteği için tarım müdürlüğüne tapuların teslimi sona erdi.
 14. Baraklı ŞASİÖO da nom kadro öğretmen fazlalığı nedeni ile bazı öğretmenlerin alınması, öğrenci azlığı nedeni ile 2.kademe orta okul kısmının kapanması gündeme geldi.
 15. Kimyonlardan beklenen verim elde edilemedi. Fiyatı 1650 YTL.
 16. Hüseyin ÇİRİT'in oğlu İsmail ÇİRİT ARTIBİR isminde DENİZLİ'ye dershane aşmıştır, başarılar dileriz.
 17. Köyümüzün istasyon üstündeki arsaları satılığa çıkarılmıştır.
 18. Köyümüzden Hac için şuana kadar 14 kişi kayıt yaptırmış, kayıtlar devam etmektedir.
 19. İzmir'de Tedaş'da çalışan köylümüz Seyfettin ÖZCAN hakkın rahmetine kavuşmuştur. Yakınlarına Allah'tan sabır diliyoruz.
 20. Köylümüz Mahmut oğlu İbrahim KUYUCU hakkın rahmetine kavuşmuştur. Yakınlarına Allah'tan sabır diliyoruz.
 21. Baraklı ŞASİÖO da nom kadro öğretmen fazlalığı nedeni ile bazı öğretmenlerin alınması, öğrenci azlığı nedeni ile 2.kademe orta okul kısmının kapanması gündeme geldi.
 22. Kimyonlardan beklenen verim elde edilemedi. Fiyatı 1650 YTL.
 23. Hüseyin ÇİRİT'in oğlu İsmail ÇİRİT ARTIBİR isminde DENİZLİ'ye dershane aşmıştır, başarılar dileriz.
 24. Köyümüzün istasyon üstündeki arsaları satılığa çıkarılmıştır.
 25. Köyümüzden Hac için şuana kadar 14 kişi kayıt yaptırmış, kayıtlar devam etmektedir.
 26. İzmir'de Tedaş'da çalışan köylümüz Seyfettin ÖZCAN hakkın rahmetine kavuşmuştur.Yakınlarına Allah'tan sabır diliyoruz.
 27. Köylümüz Mahmut oğlu İbrahim KUYUCU hakkın rahmetinekavuşmuştur. Yakınlarına Allah'tan sabır diliyoruz.

  Birgi DAŞMAN

 1. Hasan kocabaşın oğlu Zeki Kocabaş Denizlinin bir köyünden evlendi.
 2. Osman Daşmanın oğlu Ramazan Daşman Ali Ayhanın kızı Nevriye Ayhan ile sözlendi.

11.11.2005

 1. Sami Çiçek'in kızı Hatice ÇİÇEK ASAGİCERİT köyünden eniştesinin abesiyle evlendi.
 2. ALİ AY´´in kızı Hatice AY (polis)in Kasımın 13 ünde köyde düğünü var.
 3. Hasan Hüseyin AKDENİZ çalıştığı ELBİSTAN Termik Santralinden emekli olup Denizliye yerleşti.
 4. Köye uzun zamandır beklenen yağmur bayramın 1.günü yağarak çiftçinin umudu oldu.
 5. Osman DASMAN izzet oğlu (tülü kuşu) Isparta devlet hastanesinde tedavi olmaktadır
 6. Remzi Koyunun torunu Adem Koyun Denizlinin TAVAS ilçesinden nişanlandı

( Hüseyin KOÇ)21.11.2005

 

    23.05.2010 Denizli Ramazan KOÇ 'un düğün Resimleri için tıklayınız.
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam72
Toplam Ziyaret245152
Anket
Hangi futbol takımını tutuyorsunuz?
Saat
EVCİLER CANLI YAYIN

TEŞEKKÜRLER


SİTEMİZİN YILLIK ALAN ADI ÜCRETİNİ KARŞILAYANLAR

  
 

2005 Yılının Alan Ücreti... İ. Hakkı KOÇ

2006 Yılının Alan Ücreti… Halil AKÇOR

2007 Yılının Alan Ücreti… İ. Hakkı KOÇ

2008 Yılının Alan Ücreti… İ. Hakkı KOÇ

2009 Yılının Alan Ücreti… İ. Hakkı KOÇ

2010 Yılının Alan Ücreti… İ. Hakkı KOÇ

2011 Yılının Alan Ücreti… Birgi DAŞMAN 

2012 Yılının Alan Ücreti... Kıymet ÇETİNKAYA KAHVECİOĞLU

2013 Yılının Alan Ücreti…  Halil BİRER

2014 Yılının Alan Ücreti… Ferhan KARAÇOR

2015 Yılının Alan Ücreti... Adnan AKÇOR

2016 Yılının Alan Ücreti...(Abdil Oğlu:
Ramazan KOÇ)

2017 Yılının Alan Ücreti... Ramazan KARAÇOR

 

AKÇOR TEKSTİL

AKÇOR TEKSTİL DENİZLİ

TEL: 0 532 4921714

KARAÇOR PLASTİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

 

 

ALİ CİRİT
KÖYLÜMÜZ AŞÇI NAİL DENİZLİ


0 535 3359481

ZİRVE TOPTAN SATIŞ

Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 2°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.56643.5806
Euro3.77773.7929